Davits Škirtladze. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Latvijas čempione “Riga” FC pēc abpusējas vienošanās pārtraukusi līgumu ar 26 gadus veco Gruzijas pussargu Davitu Škirtladze. Vēlam veiksmi Davitam karjeras turpinājumā! 

Škirtladze “Riga” FC pievienojās jau pirmssezonas treniņnometnē Abū Dabī. Sezonas pirmajā spēlē Škirtladze devās pamatsastāva pret “Jelgavu”, bet turpinājumā piedalījās vairs tikai vienā mačā, dodoties uz maiņu 24. aprīļa cīņā pret “Liepāju”.

Davits Škirtladze ir dzimis Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi 1993. gada 16. martā. 2011. gadā no Gruzijas kluba ”Norchi Dinamoeli” pārcēlās uz Dānijas kluba ”Aarhus” U19 komandu. 2011./2012. gada sezonā Dānijas Superlīgā nospēlēja 14 spēles, no kurām septiņas sāka pamatsastāvā. Arī nākamās četras sezonas Škirtladze spēlēja ”Aarhus” komanda, 2014./2015. gada sezonā komandai cīnoties pēc spēka otrajā līgā, bet triumfējot un atgriežoties Superlīgā.

Šo gadu laikā ”Aarhus” sastāvā Škirtladze nospēlēja 57 spēles un guva piecus vārtus – divus Superlīgā un trīs 1. divīzijā. 2016. gadā Davits pārcēlās uz zināmo Dānijas klubu ”Silkeborg”, kur pirmajā sezonā piedalījās 13 spēlēs un guva sešus vārtus. 2016./2017. gada sezonā Škirtladze jau bija viens no komandas līderiem, nospēlēja 32 spēles, 29 mačos devās pamatsastāvā un guva septiņus vārtus. Nākamajā sezonā gruzīnam 29 spēles un seši vārti.

2018./2019. gada sezonu Škirtladze uzsāka ”Silkeborg” sastāvā, bet tad pārcēlās uz UEFA Eiropas līgas grupu turnīra komandu Slovākijas ”Trnava”. Slovākijas čempionātā Škirtladzem astoņas spēles, bet UEFA Eiropas līgā Škirtladze piedalījās četros mačos – abos mačos pret Zagrebas ”Dinamo”, mājās pret ”Anderlecht” un viesos pret ”Fenerbahce”. Sešās spēlēs ”Trnava” izcīnīja divas uzvaras, vienu reizi spēlēja neizšķirti un piedzīvoja trīs zaudējumus, ar septiņiem punktiem netiekot ārā no grupas.

2018. gadā ar ”Silkeborg” Škirtladze spēlēja Dānijas kausa finālā. Karjeras laikā Dānijas Superlīgā Škirtladze aizvadījis 102 spēles, kuru laikā guvis 16 vārtus un atdevis 12 rezultatīvas piespēles. Par gruzīna pamatpozīciju uzskatāma desmitā numura pozīcija, proti, zem centra uzbrucēja. Gruzīns pārstāvējis savas valsts U17, U19, U21 izlases. Jaunatnes izlasēs Škirtladze guva astoņus vārtus. Četros mačos Davits cīnījās arī Gruzijas nacionālās izlases rindās.

Otrdien pēc abpusējas vienošanās “Riga” FC un Davits Škirtladze pārtrauca darbas attiecības. Vēlam Davitam veiksmi karjeras turpinājumā!

E-pasts: [email protected]                                  Fakss: +371 67869000

 

Riga Football Club ©2020

Log in with your credentials

Forgot your details?