Antonijs Černomordijs un Krišs Kārkliņš aptur Moldovas futbolistu. Foto: LFF

Vakar pārbaudes spēles aizvadīja gan Latvijas nacionālā izlase, gan U21 izlase. Valstsvienība cīnījās neizšķirti 1:1 ar Fēru salām, savukārt U21 izlasei tāds pats rezultāts pret Moldovas komandu. Šajās spēlēs piedalījās pieci ”Riga” FC futbolisti – Oļegs Laizāns, Antonijs Černomordijs, Viktors Litvinskis, Krišs Kārkliņš un Aleksejs Davidenkovs.

30 gadus vecais Laizāns izlases sastāvā aizvadīja 44 spēli, šajā rādītāja esot otrajā vietā visā valstsvienībā un atpaliekot tikai no vārtsarga Andra Vaņina (89). Latvijas izlase aizvadīja vāju spēles pirmo puslaiku, kurā arī nonāca iedzinējos ar 0:1. Pašiem spēle uzbrukumā nevedās un reālu iespēju pārspēt pretinieku vārtsargu nemaz nebija.

Otrajā puslaikā Latvijas izlase demonstrēja labāku sniegumu, izveidoja vairāk vārtu gūšanas momentus, un 69. minūtē pirmos vārtus izlases sastāvā guva Vladislavs Fjodorovs (1:1).

Atlikušajā spēles daļā Latvijai bija vairākas iespējas arī izraut uzvaru, taču momenti palika neizmantoti. Taisnības labad gan jāmin, ka arī Vaņins bez darba izskaņā nebijā. ”Riga” FC centra pussargs Laizāns spēlē iesaistījās 52. minūtē un nospēlēja līdz mača galvenā tiesneša noslēdzošajai svilpei. 25. martā Latvija spēlēs pret Gibraltāru, bet pēc tam Oļegs atgriezīsies ”Riga” FC rīcībā un gatavoties Latvijas futbola Virslīgas pirmajai spēlei šosezon.

U21 izlase tikās ar Moldovas vienaudžiem. 47. minūtē Rendijs Šibass izvirzīja vadībā Latvijas U21 komandu, bet 80. minūtē Moldova no 11 metru soda sitiena atzīmes rezultātu izlīdzināja. Černomordijs, Kārkliņš un Litvinskis spēli uzsāka izlases sākumsastāvā, savukārt Aleksejs Davidenkovs laukumā devās jau 14. minūtē un tika nomainīts 72. minūtē. Černomordijs un Kārkliņš nospēlēja visu spēli, bet Litvinski galvenais treneris Dainis Kazakevičs malā sauca 72. minūtē. Tāpat jāpiemin, ka Antonijs bija U21 izlases kapteinis.

Gaidām ”Riga” FC futbolistus atpakaļ komandas treniņos, lai pēc iespējas labākā gatavībā mēs visi būtu 31. marta Latvijas futbola Virslīgas atklāšanas spēlei pret ”Liepāja/Mogo”!