Valērijs Fedorčuks. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Mums ir liels prieks paziņot, ka ”Riga” FC ir panākusi vienošanos ar 29 gadus veco Ukrainas futbolistu Valēriju Fedorčuku, kurš 2015. gadā ”Dnipro” sastāvā aizcīnījās līdz UEFA Eiropas līgas finālam.

Fedorčuks spēlē centra pussarga pozīcijā. Karjeru futbolists uzsāka ‘’Lviv’’ sastāvā, bet 2010. gadā ‘’Kryvbas’’ sastāvā uzsāka spēlē Ukrainas Premjerlīgā. Šajā vienībā Fedorčuks spēlēja līdz 2013./2014. gada sezonas noslēgumam, kad pārcēlās uz ‘’Karpaty’’ komandu, kur kļuva par stabilu komandas pamatsastāva futbolistu, pamatsastāvā uzsākot 25 spēles.

Pēc tam sekoja 11 spēles ‘’Volyn’’ sastāvā un pārcelšanās uz ‘’Dnipro’’, kur Valērijs aizvadījis spilgtākos karjeras gadus. 2014./2015. gada sezonā arī ‘’Dnipro’’ bija izcila, jo komanda negaidīti aizkļuva līdz UEFA Eiropas līgas finālam. Fedorčuks bija stabila ‘’Dnipro’’ vērtība vidējā līnijā un Eiropas līgas turnīrā spēlēja pret tādām komandām kā ‘’Napoli’’, ‘’Club Brugge’’, ‘’Ajax’’, Olympiacos’’ un ‘’Sevilla’’.

2015. gada 27. maijs bija īpaša diena gan Valērijam, gan visam ‘’Dnipro’’ klubam’’. Varšavā 45 tūkstošu skatītāju klātbūtne ‘’Dnipro’’ finālā tikās ar spāņu ‘’Sevilla’’. Fedorčuks devās savas komandas pamatsastāvā. 7. minūtē Nikola Kaliničs sniedza 1:0 pārsvaru ‘’Dnipro’’, bet 31. minūtē vadībā jau bija ‘’Sevilla’’. 44. minūtē 2:2 panāca Ruslans Rotans. Fedorčuks 68. minūtē pie neizšķirta tika nomainīts, un piecas minūtes vēlāk Karloss Baka guva uzvaras vārtus ‘’Sevilla’’ labā.

Pēc 2015./2016. gada sezonas sekoja pārcelšanās uz zināmāko Ukrainas klubu Kijevas ‘’Dynamo’’. 2016./2017. gada sezonā ‘’Dynamo’’ rindās Fedorčuks piedalījās astoņās spēlēs un guva vienus vārtus. Pēdējā pieraksta vieta Fedorčukam bija cita Ukrainas Premjerlīgas komanda ‘’Veres’’. ‘’Dynamo’’ rindās 2016. gada 19. oktobrī Fedorčuks devās pamatsastāvā UEFA Čempionu līgas spēlē pret ‘’Benfica’’. Ukrainas spēcīgākajā čempionātā Fedorčuks nospēlējis gandrīz 170 spēles un guvis 12 vārtus.

Fedorčuks ir pāstāvējis Ukrainas U21 izlasi, kā arī bijis Ukrainas nacionālās izlases sastāvā 2014. gada Pasaules kausa kvalifikācijas cikla spēlēs pret Franciju un Sanmarīno, tiesa, laukumā Valērijs nedevās.

‘’Riga’’ FC sastāvam Fedorčuks pievienojās treniņnometnes laikā Kipras pilsētā Pafā, kur kopā ar komandu strādāja pie fiziskās formas uzlabošanas, kā arī piedalījās divās FNL kausa izcīņas spēlēs, abās laukumā dodoties uz maiņu.

E-pasts: [email protected]                                  Fakss: +371 67869000

 

Riga Football Club ©2020

Log in with your credentials

Forgot your details?