”Riga” FC. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

“Riga” FC sezonas pēdējo spēli Latvijas futbola Virslīgā jau ir aizvadījusi, 27. kārtas spēlē piedzīvojot pamatīgu neveiksmi, kā rezultātā šobrīd mums atliek gaidīt noslēdzošās kārtas rezultātus, lai uzzinātu, vai nākamajā sezonā varēsim kāpt uz Eiropas skatuves. Jautājums, kāda šobrīd ir citu komandu motivācija?

Turnīra tabulā šobrīd ir izveidojusies tāda situācija, ka pēdējā kārtā vairākām komandām vairs nekas būtiski neizšķiras. Jūrmalas “Spartaks” 23 spēlēs iekrājusi 43 punktus un pēc iepriekšējās kārtas virs galvas pacēla galveno trofeju. “Riga” FC šobrīd ar 37 punktiem ierindojas otrajā vietā, bet pa 35 punktiem ir Ventspils un RFS vienībām, kurām vēl ir priekšā mači pēdējā kārtā. “Liepāja”, kas Eirokausu ceļazīmi ieguva, uzvarot kausa finālā, ir piektā ar 35 punktiem. “Jelgava” ar 26 punktiem augstāk par sesto vietu neuzkāps, bet “Metta/LU” (15) piedalīsies pārspēlēs.

Septiņu komandu turnīrā tieši mēs esam tie, kuri izlaiž pēdējo kārtu un vairs neko ietekmēt rezultātos nevar. Lai iegūtu tiesības piedalīties UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīrā, “Riga” FC atliek cerēt, ka pēdējā kārtā kādus punktus zaudēs “Ventspils” vai RFS. Cik tas ir reāli? Šī Virslīgas sezonas bijusi īpaša ar to, ka katra komanda viena otrai var atņemt punktus, tāpēc teorētiski viss vēl ir iespējams.

RFS spēlēs pret “Jelgavu”, kas iepriekšējā kārtā varonīgi un pašaizliedzīgi cīnījās pret mums, ar lielu cīņassparu izraujot neizšķirtu 2:2. Par šādu iznākumu varam vainot tikai paši sevi. Vīlies vairākas dienas pēc spēles bija galvenais treneris Slaviša Stojanovičs, kurš novēlēja jelgavniekiem tikpat lielu azartu arī pēdējā mačā: “Viņi pret mums aizvadīja tiešām labu spēli, redzēju lielu degsmi šajā komandā. Milzīgs cīņasspars. Prieks, ka tā spēlē komanda, kurai nekas neizšķīrās. Sanāca tā, ka viņi nopelnīja deviņus brīdinājumus, tagad vairāki futbolisti nevarēs spēlēt pret RFS. Lai nu kā, gribētos, lai šī komanda arī pret RFS rāda tādu pašu cīņu.”

No jelgavnieku līderiem Zemgales Olimpiskajā centrā (ZOC) rīt laukumā nevarēs doties Mārcis Ošs, Alans Siņeļņikovs un Endijs Šlampe – trīs pamatsastāva futbolisti. Vēl nav zināms, vai spēlēs Gļebs Kļuškins, kurš pirms sezonas beigām parakstījis līgumu ar RFS, tāpēc grūti spriest, kuras komandas futbolists šobrīd ir meistarīgais pussargs. Tāpat jautājums, cik dublieru komandas spēlētājus jelgavnieki sūtīs laukumā. Galvenais treneris Ravils Sabitovs preses konferencē gan sacīja, ka Zemgales klubs grib uzvarēt katru spēli.

Savukārt Jūrmalas “Spartaks” viesosies pie Ventspils futbolistiem, kuri trīs izcīnītu punktu gadījumā iekļūs Eirokausos. Čempioniem vairs nekas neizšķirsies, bet komandas ģenerāldirektors Edgars Gauračs iepriekš sacīja, ka jūrmalnieki čempionu godā sezonu grib noslēgt ar uzvaru. It kā sastāvā esot arī visi futbolisti, kuri mačam gatavojas jau no otrdienas.

Arī mēs cītīgi sekosim līdzi pēdējās kārtas spēlēm. Tas, ko mēs novēlam visām komandām, arī Liepājai un “Mettai/LU”, lai arī sezonas pēdējā spēlē valda īsts sportiskais gars! Lai uzvar spēcīgākie! Mēs diemžēl vairs neko nevaram ietekmēt! “Riga” FC par brīnišķīgu sezonas noslēgumu!

E-pasts: info@rigafc.lv                                  Fakss: +371 67869000

 

Riga Football Club ©2020

Log in with your credentials

Forgot your details?