Darko Lemajičs un Leonels Strumija. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Šodien Liepājā, Daugavas stadiona rezerves laukumā, Latvijas futbola Virslīgas 1. kārtas ietvaros ‘’Riga’’ FC ar rezultātu 0:1 piekāpās ‘’Liepāja/Mogo’’ futbolistiem. Pēc nedēļas RTU stadionā Rīgas derbijs pret RFS.

Pret ”Liepāja/Mogo” vienību spēlējām pirms nedēļas Virslīgas kausa ietvaros un spēlē par piekto vietu izcīnījām uzvaru ar rezultātu 2:1, pie tam laukumā sūtot arī virkni dublieru komandas spēlētāju un lielāko daļu līderu atpūtinot. Tieši Liepājā aizvadījām arī iepriekšējās sezonas pirmo spēli, kad otrā puslaika beigu daļā ar galvu precīzs sitiens padevās Kasparam Gorkšam, nodrošinot ”Riga” FC panākumu ar rezultātu 1:0.

Mača ievadā uzreiz aktīvi mēģinājām doties uz priekšu un jau pirmajā minūtē izpildījām pirmo stūra sitienu. Liela pārsvars bumbas kontrolē nevienai no komandām nebija, taču biežāk pretinieku soda laukumam pietuvoties izdevās tieši Rīgas futbolistiem.

38. minūtē izveidojās pirmā nervozā epizode pie ”Riga” FC vārtiem, kad no tuvas distances bumbu, sitot uz no gaisa, vārtos nespēja trāpīt Raivis Andris Jurkovskis. Dažas minūtes vēlāk izcila iespēja bija arī Jānim Ikauniekam, bet lieliski viesu vārtos nospēlēja Germans Māliņš. Puslaika pēdējā minūte ”Riga” FC varēja panākt 1:0 – komandai padevās teicama saspēle soda laukuma tuvumā, uz vārtiem rāvās Darko Lemajičs, kurš līdz sitienam arī tika, taču raidīja bumbu virsū vārtsargam. Pēc 45 minūtēm uz rezultāta tablo bezvārtu neizšķirts.

Arī otrā puslaika sākumā rīdzinieki uzbrukumā izveidoja pāris vārtu gūšanas momentus – tuvajā stūrī ar galvu netrāpīja Vladimirs Bajenko, bet Bogdans Vaščuks pēc aizsarga apsteigšanas raidīja bumbu pāri vārtiem. Tuvojoties spēles beigām, ļoti laba individuāla darbība padevās Dzordžam Deivīsam, kurš ātrumā pa labo malo apspēlēja prretinieku aizsargu, pietuvojās vārtiem, izpildīja piespēli, taču nebija neviena, kam izpildīt noslēdzošo sitienu. 90. minūtē otro brīdinājumu spēlē nopelnīja Krišs Kārkliņš, un puslaika trešajā kompensācijas laika minūtē pēc stūra sitiena no tuvas distances bumbu ar galvu tīklā sita Gonzalo Negro, izraujot ”Liepāja/Mogo” trīs punktus (0:1).

8. aprīlī Rīgā, RTU stadiona mākslīgā seguma laukumā, ”Riga” FC galvaspilsētas derbijā tiksies ar RFS futbolistiem. Spēles sākums pulksten 14:00.