Valērijs Šabala un Andrejs Kovaļovs. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

“Riga” FC šovakar Kauguru vidusskolas mākslīgā seguma laukumā aizvadīja Latvijas kausa izcīņas pusfināla atbildes spēli pret Jūrmalas ”Spartaku”. Mača ievadā nonācām iedzinējos, bet otrajā puslaikā pa vārtiem Andrejam Kovaļovam un Valērijam Šabalam – 2:1, un divu spēļu summā pārliecinoša uzvara ar 4:1. Ceturtā uzvara pēc kārtas un vieta Latvijas kausa finālā!
“Riga” FC pēc pirmās spēles bija labās pozīcijās, lai iekļūtu Latvijas kausa izcīņas finālā, jo pirmajā pusfināla mačā savā laukumā “Spartaku” uzvarēja ar 2:0, vārtus gūstot Valērijam Šabalam un Renē Miheličam. Slovēnis diemžēl savainojumu dēļ šovakar palīdzēt nevarēja, tāpat joprojām ārpus sastāva ir Antonijs Černomordijs un Artūrs Zjuzins.

Nedrīkst arī neatzīmēt pēdējā laika fiziski sarežģīto grafiku – komanda aprīlī aizvadīja sešas spēles, tiesa, aktīvais spēļu ritms palīdzējis jau labāk uztaustīt savu spēli un gūt trīs uzvaras pēc kārtas. Treneris Mihails Koņevs pirms mačā gan skaidri noteica – vieglu atbildes spēli Jūrmalā neviens negaida. Mačā ievadā bija iespēja spert ļoti platu soli fināla virzienā, kad no tuvas distances sita Hizirs Apajevs, taču trāpīja virsū pretinieku vārtsargam.

Divas minūtes vēlāk ar lielu veiksmes un rikošeta palīdzību mājinieku sastāvā izcēlās Vladislavs Kozlovs, tādējādi jau piektajā minūtē jūrmalnieki vienus vārtus bija atspēlējuši (0:1). Pēc gūtajiem vārtiem pretinieki ieguva pārliecību, ka var glābt šo pusfinālu un vairāk kontrolēja bumbu. Mūsējie šādā brīdī centās spēlēt pēc iespējas drošāk un pakāpeniski atspieda mājiniekus no Vladislava Kurakina vārtiem. Puslaika beigas bija bez nopietniem momentiem, tādējādi pēc 45 minūtēm 0:1, bet summā minimāls 2:1 pārsvars.

Otrā puslaika sākums bija brīnišķīgs – Andrejs Kovaļovs pietuvojās pretinieku soda laukumam un no metriem 20 ietrieca bumbu vārtu devītniekā – 1:1. Drīz vien laba iespēja bija ”Spartaka” uzbrucējam Edgaram Gauračam, kurš, par laimi, bumbu trieca pāri vārtiem. 71. minūtē laba komandas saspēle beidzās ar Valērija Šabalas izskriešanu vienatnē pret vārtsargu, un Valērijs ļoti labi zina, ko darīt šādās situācijās – tehnisks sitiens vārtu stūrī (2:1)! Atlikušajā spēles daļā rīdzinieki spēlēja droši, tomēr jau kompensācijas laikā sava meistarība bija jādemonstrē V.Kurakinam, kurš atvairīja zem vārtu pārliktņa sisto Jevgēņija Kozlova bumbu. Mačā uzvara ar minimālu 2:1, bet divu spēļu summā pārliecinošs 4:1 panākums.

Latvijas kausa izcīņas finālā 17. maijā Skonto stadionā spēlēsim pret ”Ventspili”. Nākamā spēlē mūsējiem paredzēta jau 8. maijā RTU stadionā pulksten 19:00 pret ”Babīte/Dinamo”.