”Riga” FC Latvijas kausa izcīņas finālspēlē trešdien pēcspēles sitienu sērijā pieveica ”Ventspili” un izcīnīja pirmo trofeju kluba pastāvēšanas vēsturē.

”Riga” FC piedalījusies pēdējos divos kausa finālos, un sacensību izspēles formāta izmaiņu dēļ tas pagājušajā gadā notika divas reizes. No sākumā maijā spēlējām pret ”Ventspili”, kur papildlaikā nenoturējām 2:1 pārsvaru un pēc tam dramatiskā pēcspēles sitienu sērijā piedzīvojām vienu no sāpīgākajiem zaudējumiem pēdējos gados. Savukārt oktobrī pret ”Liepāju” nenospēlējām to labāko maču, kā rezultātā pelnīti arī zaudējām ar 0:2.

Šogad ceļu pretim Latvijas kausa trofejai sākām ar 2:0 uzvaru astotdaļfinālā pret vienu no spēcīgākajām 1. līgas komandām ”Super Nova”. Ceturtdaļfinālā rīdzinieki demonstrēja labu sniegumu un ar 3:1 apspēlēja Jūrmalas ”Spartaku”, bet pusfinālā tikām galā ar ”Metta/LU” pretestību – 2:1. ”Ventspils” astotdaļfinālā smagā spēlē tikai ar 2:1 uzvarēja 2. līgas komandu ”Betlanes”, bet turpinājumā pieveica ”Liepāja/Mogo” (1:0) un RFS (2:1) futbolistus.

Neliela savaiojuma dēļ šo spēli izlaida kreisās malas aizsargs Džordžs Deivīss. Mača pirmajā puslaikā vairāk bumbu kontrolēja Rīgas futbolisti. Uzbrukumi tika veidoti caur abām laukuma malām, taču pietrūka noslēdzošo sitienu. Pretinieki vairāk izmantoja pretuzbrukumus, tika veikti centrējumi soda laukumā, bet arī pretiniekiem nebija sitienu, kas nopietni apdraudētu mūsu vārtu drošību. Pēc 45 minūtēm uz rezultāta tablo bija loģisks bezvārtu neizšķirts 0:0.

Otrā puslaika sākumā rīdzinieki veica spiedienu uz pretinieku vārtiem, un 64. minūtē no vārtu priekšas nedaudz garām vārtu tālajam stūrim sita Kamils Bilinskis. Arī atlikušajā puslaika daļā ”Riga” FC vairāk kontrolēja bumbu, veidoja uzbrukumus, taču nekādi nespēja gūt vārtus, tādējādi pēc 90 minūtēm rezultāta tablo vēstīja bezvārtu neizšķirtu 0:0.

Pagarinājuma pirmajā pusē Deniss Rakels ar ļoti spēcīgu sitienu nodārdināja vārtu pārliktni, bumbai atlecot gandrīz uz vārtu līnijas, taču veiksme uzsmaidīja ventspilniekiem un rezultāts palika nemainīgs. Brīdi vēlāk pēc Rakela centrējuma Elvis Stuglis ar galvu centās ievirzīt bumbu vārtos, taču bumba lidoja secen mērķim. Otrā papildlaika sākumā Brisola nonāca lieliskā vārtu gūšanas pozīcijā, bet brazīlim, saņemot tālu piespēli, sanāca uzsist tieši virsū Meļņičenko. Vēl vienu vāru gūšanas iespēju rīdziniekiem izniekoja Stefans Paničs, kurš nedaudz ārpus soda laukuma raidīja bumbu garām vārtu stabam. Otrā papildlaika kompensācijas laikā bīstami no standarta situācijas sita Pinto Fortešs, taču savā vietā bija Roberts Ozols, lecienā atsitot bumbu un nosargājot bezvārtu neizšķirtu. Līdz ar to uzvarētājs bija jānoskaidro pēcspēles sitienos.

Pirmo pendeli devās izpildīt Lukjanovs, aukstasinīgi bumbu raidot vārtu augšējā stūrī. “Ventspils” atbilde sekoja ar Tosina Ajeguna sitienu apakšējā stūrī. Otrajā seŗijā Meļņičenko atvairīja Rakela nepārliecionšo sitienu, dodoto iespēju ventspilniekiem pārņemt vadību, ko ar ļoti spēcīgu stienu zem pārliktņa paveica Fortešs. Trešajā sitienu sērijā Meļņičenko atvairīja arī Bilinska sitienu, bet Ozols atgrieza intrigu, atvairot Rugina izpildīto pendeli.

Ceturtajā pendeļu sērijā spēcīgi 11 metru sitienu realizēja Brisola, bet Ozols atgrieza līdzsvaru, atvairot Tīdenberga sitienu labajā vārtu stūrī. Tādējādi piektajā sitienu sērijā bija atklāts jautājums par uzvarētāju. Paničs savu iespēju izmantoja, bet ar to pašu spēja atbildēt mača izskaņā uz maiņu nākušais Neziri. Pēcspēles sitienu sērija turpinājās līdz pirmajai kļūdai un “Riga” kapteinis Bajenko spēcīgi raidīja bumbu vārtu tīklā. Taču rīdziniekus sarūgtināja Žuļeva precīzais sitiens. Septītajā sitienu sērijā “Ventspils” leģionāri nodevās lūgšanām, tācu Saričs viņus sarūgtināja, raidot kārtējo precīzo sitienu. Septitajā sitienu sērijā “Ventspils” aizsargs Bulvītis devās uz 11 metru sitiena atzīmes, bet Roberts Ozols uzminēja sitiena virzienu un kļuva par spēles galveno varoni, atnesot “Riga FC” pirmo trofeju kluba vēsturē, tiekot pie Latvijas kausa.