Vladislavs Gabovs. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Šovakar Skonto stadionā Rīgā Latvijas futbola Virslīgas 14. pārceltajā mačā ”Riga” FC izcīnīja ceturto uzvaru pēc kārtas, pie tam atkal ar rezultātu 1:0, šoreiz pieveicot pēdējo divu gadu čempioni Jūrmalas ”Spartaku”. Vienīgos vārtus pirmajā puslaikā guva aizsargs Krišs Kārkliņš, kuram pirmie vārti mūsu kluba rindās.

Pirmā apļa spēlē Slokas stadionā ”Riga” FC izcīnīja minimālu uzvaru ar rezultātu 1:0, kad spēles 83. minūtē panākumu pret pēdējo divu gadu čempioni Jūrmalas ”Spartaku” nodrošināja komandas kapteinis Vladimirs Bajenko. Pret Jūrmalas ”Spartaku” pirmo reizi komandas pamatsastāvā laukumā devās Latvijas izlases labās malas aizsargs Vladislavs Gabovs. Savainojumu dēļ šajā spēlē diemžēl rīdziniekiem nevarēja palīdzēt vairāki futbolisti, un priekšējā līnijā spēlēja pēdējā laikā biežāk aizsardzības centrā redzētais Elvis Stuglis.

Salīdzinot ar iepriekšējām spēlēm, mača sākumā demonstrējām jau krietni labāku futbolu. Bīstamību laukuma malās radīja Džordžs Deivīss un Bogdans Kovaļenko, sekoja arī vairāki centrējumi soda laukumā, taču pietrūka labā noslēdzošā sitiena. Abas komandas pirmajā puslaikā spēlēja diezgan asi, un drīz vien arī sekoja pirmās piespiedu maiņas – pretiniekiem 12. minūtē laukumu pameta aizsargs Gints Freimanis, bet rīdziniekiem 27. minūtē spēli turpināt nebija spējīgs Boriss Bogdaškins, kura vietā laukumā nāca Kristers Čudars.

Tieši Kristeram pēc aptuveni piecām minūtēm bija lieliska iespēja – Džordžs Deivīss labi nospēlēja kreisajā malā, pussargs piespēlēja soda laukumā, un vienā pieskārienā Čudars sita garām vārtiem. 42. minūtē savu panācām – Krišs Kārkliņš tehniski izpildīja stūra sitiena, un bumba pa taisno ielidoja pretinieku vārtu cietoksnī – 1:0. Jāpiemin, ka arī pirms tam Kārkliņš vairākas reizes grieza bumbu vārtu virzienā. Puslaika beigās laba iespēja bija arī viesiem, tomēr bumba nelidoja vārtu četrstūrī, tādējādi pēc pirmajām 45 minūtēm ”Riga” FC bija vadībā ar 1:0.

Otrā puslaika sākumā pretinieku Brazīlijas leģionārs Vitors Silva nopelnīja otro dzelteno kartīti un tika noraidīts, atstājot ”Spartaku” mazākumā. Atlikušajā spēles daļā futbolistiem laukumā bija jārāda spēcīgs raksturs un komandas gars, ko puiši arī darīja. Joprojām ļoti stabilu sniegumu turpināja demonstrēt vārtsargs Roberts Ozols, kas futbolistiem deva vēl lielāku drošības sajūtu. Daudz iespēju bija pretuzbrukumus, taču tie ne līdz galam bija efektīvi. Pašās beigās teicamā sitiena pozīcijā nonāca Elvis Stuglis, bet viņa sitiens tika bloķēts. Pārsvars tika noturēts, Ozols ceturto spēli pēc kārtas palika nepārspēts, un komanda izcīnīja ceturto uzvaru pēc kārtas ar rezultātu 1:0!

Nākamo spēli ”Riga” FC aizvadīs 30. jūnijā, sestdien, Vidzemes Olimpiskā centra mākslīgā seguma laukumā pret ”Valmiera Glass/ViA”. Spēles sākums paredzēts pulksten 17:00.