Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Futbola klubs RFS šonedēļ publicēja paziņojumu, kurā publiski pauda savu viedokli par Latvijas futbola Virslīgas tiesnešu darbu, uzsverot, ka Virslīgas tiesnešu līmenis esot katastrofāli zems, pie tam RFS esot aizdomas par godīgu un neatkarīgu tiesnešu darbu. RFS raksta, ka tiesneši ar savu darbu kaitējot Virslīgas imidžam, bet, mūsuprāt, Virslīgas tēlam kaitē šādi publiski paziņojumi, un cieš visi Latvijas čempionāta klubi. Savā paziņojumā RFS uzsver to, ka ”Riga” FC sezonas gaitā izpilda vairāk 11 metru soda sitienus un saņem mazāk dzeltenās kartītes, acīmredzot tādā veidā cenšoties norādīt uz kaut kādu tiesnešu labvēlību pret mūsu komandu. Tādas aizdomas ir nekorektas un apvainojošas gan mums, gan tiesnešiem.

”Riga” FC nesāks skaitīt pretinieku kartītes un soda sitienus, bet pieļaujam, ka sezonas sākumā, kad RFS uzvarēja gandrīz visās spēlēs, situācija, iespējams, bija pretēja. Mūsuprāt, RFS paustais par to, ka tiesneši patvaļīgi izšķir čempionāta likteni nav ne profesionāli, ne ētiski, kā arī kaitē Virslīgas tēlam. RFS ar šo paziņojumu publiskajā telpā atstāja negatīvu iespaidu par visu čempionātu. Mēs uzskatām, ka spēcīgākais ir jānoskaidro futbola laukumā, nevis jāmeklē kaut kādi blakus apstākļi.

Iesakām RFS pretenzijas par tiesnešu kļūdām sniegt Latvijas Futbola federācijā (LFF) atbilstoši Virslīgas reglamentējošiem dokumentiem. Ja ir kādi jautājumi un idejas, tostarp par tiesnešu darba uzlabošanu, kurus kopīgi jāapspriež, vienmēr to esam gatavi darīt Virslīgas biedru kopsapulcēs. Ja RFS ir šaubas par tiesnešu profesionalitāti un godīgumu, varam izskatīt iespēju regulāri aicināt tienešus no Eiropas TOP čempionātiem (visu cieņu Lietuvas čempionātam un tiesnešiem, bet Lietuva starp tiem nav ierindojama) apkalpot spēles, kuras var būtiski izšķirt čempionāta iznākumu. ”Riga” FC to vairākas reizes iepriekš jau ir piedāvājusi, rakstot oficiālas vēstules.

Gribam saglabāt ar visiem Latvijas klubiem normālas darba attiecības, lai Virslīga arī nākamajos gados varētu turpināt savu attīstību. Vēlme visiem kopā kaut ko mainīt Latvijas futbolā ir arī stāsts par savstarpējo cieņu, kura rodas kopīgi strādājot un rūpējoties par Virslīgas tēla uzlabošanos. Šādi paziņojumi, kuri var radīt domstarpības starp klubiem, nerosina pozitīvu atmosfēru kopīgam darbam. Starp citu, pie RFS ciemos brauksim 29. septembrī. Oficiāli paužam, ka, lai izslēgtu nevajadzīgu ažiotāžu un neradītu ļoti saspīlētu situāciju par tiesāšanu, esam par ārzemju tiesnešu uzaicināšanu uz šo spēli. Lai uzvar stiprākais!

Ar cieņu,
Riga FC

 

E-pasts: info@rigafc.lv                                  Fakss: +371 67869000

 

Riga Football Club ©2020

Log in with your credentials

Forgot your details?