Šovakar Vidzemes Olimpiskajā centrā (VOC) Valmierā SynotTip futbola Virslīgas 27. kārtas spēlē ”Riga” FC ar 2:0 pieveica vietējo ”Valmiera Glass/ViA”, pirmo reizi kluba pastāvēšanas vēsturē garantējot Latvijas čempionu titulu!

Pirms šīvakara spēles bija skaidrs, ka uzvaras gadījumā ‘’Riga’’ FC pirmo reizi kluba pastāvēšanas vēsturē kļūs par Latvijas futbola Virslīgas čempioni. Savainojumu dēļ šo spēli izlaida Latvijas izlases futbolisti un mūsu komandas līderi Deniss Rakels un Ivans Lukjanovs, bet rezervē šoreiz palika kapteinis Vladimirs Bajenko. Tas gan uzdevumu nemainīja – trīs punkti un čempiontituls.

Jau ar spēles pirmajām minūtēm ‘’Riga’’ FC ieguva lielu pārsvaru bumbas kontrolē un pacietīgi veidoja vienu uzbrukumu pēc otra, tuvojoties vārtu guvumam ar katru minūti. Septītajā minūtē bīstami no distances sita Ivans Jeņins, bet nedaudz pāri vārtiem. Arī turpinājumā rīdzinieki regulāri viesojās pretinieku soda laukumā, bet rezultātu atklāja 25. minūtē, kad pēc standarsituācijas soda laukumā mugurā grūdienu saņēma Antonijs Černomordijs, un tiesnesis piešķīra 11 metru soda sitienu, kuru ar lielu pārliecību realizēja Darko Lemajičs – 1:0.

Puslaika turpinājumā rīdzinieki nedaudz nomierinājās un tik aktīvi neuzbruka, taču puslaika beigās vienalga savu panāca. Pēc pretinieku uzbrukuma rīdziniekiem padevās lieliska atbilde – Ivans Jeņins kārtējo reizi pierādīja savu nepiekāpību, uzvarēja divcīņu laukuma centrā, pietuvojās soda laukumam, tālāk piespēlēja Felipem Brisolam, kurš raidīja bumbu vārtu tuvajā stūrī (2:0), tādējādi pēc 45 minūtēm sniedzot ‘’Riga’’ FC 2:0 pārsvaru.

Otrā puslaika ievadā ‘’Riga’’ FC veica lielu spiedienu uz pretinieku vārtiem, un drīz vien laba iespēja bija Borisam Bogdaškinam, kurš no soda laukuma robežām sita garām vārtiem. Rīdzinieki demonstrēja lielu vēlmi gūt trešos vārtus, taču izskaņā gandrīz pašiem nācās par to samaksāt, kad pretiniekiem bija laba iespēja, mūsējos glābjot tikai Robertam Ozolam. Puslaika gaitā darbojāmies ļoti atbrīvoti, bet rezultāts uz tablo vairs nemainījās – 2:0 uzvara un Latvijas čempionu tituls.

10. novembrī pulksten 14:00 Skonto stadionā ‘’Riga’’ FC aizvadīs pēdējo spēli šajā sezonā, tiekoties ar Jūrmalas ‘’Spartaku’’. Aicinām visus ierasties klātienē, lai kopīgi vēlreiz nosvinētu šo mūsu klubam un visai Rīgai tik nozīmīgo panākumu!