Dublieru galvenais treneris Mihails Koņevs. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Svētdien Olaines stadiona mākslīgā seguma laukumā Latvijas futbola Virslīgas Dublieru čempionāta pēdējo spēli aizvadīja ”Riga” FC-2, kas ar rezultātu 0:1 piekāpās ”Jelgavas” otrajai komandai, sezonu noslēdzot piektajā vietā.

Dienu iepriekš sezonas pēdējo spēli ”Riga” FC komanda nospēlēja Latvijas futbola Virslīgas turnīrā. Pēc pirmā puslaika bijām vadībā ar 2:0, arī pārējās spēlēs viss attīstījās tā, lai ar trīs punktu izcīnīšanu varētu garantēt otro vietu, bet pagalam vājš otrais puslaiks sniedza negatīvas emocijas – 0:2. Tādējādi šobrīd mūsējiem jāgaida pēdējā kārta, lai uzzinātu savu vietu Virslīgas beigās.

Dublieru čempionātā jau ilgāku laiku bija skaidrs, ka, visticamāk, turnīra noslēgumā komanda ierindosies piektajā vietā, taču arī pirms svētdienas spēles pastāvēja teorētiskas iespējas pakāpties uz trešo vietu. Skaidrs, ka pēc ļoti sāpīga iznākuma Virslīgas turnīra pēdējā spēlē dublieriem palīgā no galvenās komandas neviens spēlētājs nedevās, tādējādi gados jaunajiem futbolistiem bija pašiem jāparāda, uz ko tie ir spējīgi.

”Jelgavas” dublieru sastāvā ar lielu Virslīgas pieredzi bija divi futbolisti – Reinis Flaksis un Andrejs Kiriļins. Tāpat ierindā bija Ivo Minkevičs un Helvijs Staļģis, kuri vēl pavisam nesen devās galvenās vienības pamatsastāvā Virslīgas turnīrā. ”Riga” FC-2 darīja visu, lai sezonu noslēgtu uz pozitīvas nots, taču pietrūka meistarības, lai veiksmīgi spēlētu uzbrukuma noslēgumā un gūtu vārtus. 87. minūtē mājiniekiem panākumu nodrošināja Kiriļina precīzs sitiens – 0:1.

Lai gan ”Riga” FC-2 ir vienīgā, kas nospēlējusi visas 24 spēles, jau šobrīd ir skaidrs, ka čempionāta noslēgumā ar 26 punktiem rīdzinieki ierindosies piektajā vietā septiņu komandu konkurencē.