Valērijs Šabala. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

RTU mākslīgā seguma laukumā ”Riga” FC šovakar Latvijas kausa izcīņas pirmajā pusfināla spēlē ar rezultātu 2:0 pieveica Jūrmalas ”Spartaku”. Pa vārtiem rīdzinieku labā guva Valērijs Šabala un Renē Miheličs. 30. aprīlī Virslīgā spēlēsim viesos pret ”Jelgavu”.

Latvijas kausa izcīņa sezonas ievadā ir mūsu komandas galvenā prioritāte, lai jau šosezon izcīnītu iespēju piedalīties UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīrā. Virslīgas turnīrā mūsējie Jūrmalas ”Spartakam” pirmajā spēlē piekāpās ar nepatīkamu 0:2. Komandas pamatsastāvā šovakar pēc savainojuma izārstēšanas atgriezās Kaspars Gorkšs, bet uzbrukuma smailē treneri laida Valēriju Šabalu. Slimības dēļ šajā spēlē piedalīties nevarēja priekšējās līnijas futbolists Hizirs Apajevs. Savukārt jau ilgāku laiku nespēlē Artūrs Zjuzins.

Mača ievadā vairāk ar bumbu spēlēja pretinieki, kuri pāris reizes visai bīstami pietuvojās mūsu komandas soda laukumam. 8. minūtē ar veiklu kustību pretinieku aizsargu apspēlēja Šabala, kurš izskrēja vienatnē pret vārtsargu, bet nolēma nesatuvoties, izpildot tehnisku sitienu pāri vārtsargam un atklājot spēles rezultātu – 1:0. Turpinājumā netrūka arī asāku divcīņu, un vienā no epizodēm sāpīgi cieta Antonijs Černomordijs – Edgars Gauračs ar kāju pārsita mūsu aizsarga degunu. Antonijs atgriezās laukumā, bet puslaika pārtraukumā izrādījās, ka Černomordijam ir lauzts deguns…

Puslaika vidusdaļā pēc centrējuma no labās malas ar galvu bīstami sita Šabala, taču nedaudz pāri vārtu pārliktnim. Taktiski pareizi mūsu komanda izslēdza pretinieku iespējas pretuzbrukumiem, kas ir jūrmalnieku spēcīgākā puse, izmantojot ātrus malējos futbolistus. Vladislava Kurakina vārtu tuvumā bija pāris nepatīkami centrējumi, bet kopējiem spēkiem visas briesmas mājinieki novērsa. Puslaika beigu daļā bīstamu momentu nebija, un pēc 45 minūtēm ”Riga” bija vadībā ar minimālu 1:0.

Uzreiz otrā puslaika ievadā laukumā devās Vitālijs Smirnovs, bet drīz vien treneris iespēju deva arī aktīvajam Ērikam Punculam. 63. minūtē viesi soda laukumā nogāza Valēriju Šabalu, un otro reizi šosezon skaisti 11 metru soda sitienu realizēja Renē Miheličs – 2:0. Pēc šiem vārtiem ilgāku laiku laukumā bija mierīga spēle, savukārt 82. minūtē no tuvas distances ar galvu sita Bogdans Vaščuks – virsū vārtsargam. Izskaņu nospēlējām droši, un pirmajā pusfināla spēlē izcīnījām uzvaru ar 2:0. Atbildes mačs Kauguros tieši pēc nedēļas.

30. aprīli Zemgales Olimpiskā centra (ZOC) dabīgā seguma laukumā rīdziniekiem jau nākamais mačs Latvijas futbola Virslīgas turnīrā. Spēles sākums pulksten 18:00.