Skaists futbols! Latvijas futbola Virslīgas 3. kārtas spēlē Riga Football Club Skonto stadionā šovakar pārliecinoši ar 2:0 pieveica “Liepāju”. Vārtus guva Kule Mbombo un Felipe Brisola. Otrdien brauksim uz Jelgavu!

Pagājušajā sezonā “Riga” pret “Liepāju” spēlēja pat ļoti veiksmīgi, iegūstot desmit no 12 punktiem, tiesa, graujošu uzvaru nebija, vēl vairāk – visas trīs ar vienu vārtu pārsvaru (1:0, 2:1, 1:0). Pēdējā tikšanās reizē “Riga” viesos spēlēja neizšķirti 2:2, bet arī šajā spēlē jāatzīmē, ka bija visas iespējas uzvarēt, jo pēdējās piecās minūtēs izlaidām 2:0 handikapu.

Mača ievadā no abu komandu puses bija jūtams augsts sportiskais niknums. 7. minūtē diezgan labā sitiena pozīcijā nonāca Artūrs Karašausks, kurš izpildīja sitienu no soda laukuma robežām, bet vārtos pārliecinošs bija Roberts Ozols. Rīdzinieki gan pakāpeniski ieguva aizvien lielāku teritoriālo pārsvaru, tuvojoties pretinieku vārtiem aizvien biežāk.

25. minūtē “Liepājas” soda laukumā tika nogāzts Jakubs Hora, un 11 metru soda sitienu pārliecinoši realizēja Kule Mbombo, gūstot pirmos vārtus Latvijas futbola Virslīgā. Liepājniekiem diezgan laba iespēja bija pēc vienas no standarsituācijām, bet bumba lidoja pāri vārtiem. Puslaika beigas kopumā aizritēja diezgan līdzīgā cīņā, ļoti bīstamu momentu pie komandu vārtiem nebija, un pēc 45 minūtēm rezultāta tablo vēstīja minimālu 1:0 pārsvaru.

Otrā puslaika sākums aizritēja ar “Liepājas” komandas pārsvaru, un laba iespēja bija Kristianam Damianam Torresam, ar kura sitienu no tuvas distances galā tika Roberts Ozols. Pēc tam rīdzinieki atvirzīja spēli no saviem vārtiem un arī pārņēma iniciatīvu. 63. minūtē “Riga” izveidoja lielisku uzbrukumu, kura noslēgumā no soda laukuma vidus precīzi sita Felipe Brisola – 2:0. Mača noslēdzošajā daļā rīdziniekiem bija milzīgs pārsvars, un varonīgu sniegumu demonstrēja Valentīns Raļkevičs, kurš noslēdzošo 20 minūšu gaitā glāba komandu pēc ļoti bīstamiem Romāna Debelko, Antonija Černomordijs un Armanda Pētersona sitieniem. Apdraudēt “Riga” vārtus viesi nespēja, un galarezultātā mājinieki droši uzvarēja ar 2:0.

Nākamā spēle “Riga” FC paredzēta jau 30. jūnijā Zemgales Olimpiskajā centrā Jelgavā, kur pulksten 18:00 uzsāksim spēli pret vietējo “Jelgavu”.

“Riga” – “Liepāja” 2:0 (1:0)
Vārti: Mbombo 25′ (11m), Brisola 63′
Brīdinājumi: Paničs, Hora – Toress, Jurkovskis
Riga: Ozols, Fjodorovs, Černomordijs, Stuglis, Rugins, Paničs, Džurišičs (Rožers 73′), Brisola, Hora, Nkololo (Pētersons 73′), Mbombo (Debelko 65′).
Liepāja: Raiļkevičs, Žuļevs, Keita, Beduī, Jurkovskis, Jahaja, Toress (Dodo 64′), Ķigurs (Gabovs 80′), Fortišs (Fraidejs 64′), Karašausks, Ivanovs.
Galvenais tiesnesis: Aleksandrs Golubevs