Šovakar Skonto stadionā Latvijas futbola Virslīgas 16. kārtas spēlē Riga FC droši ar 2:0 apspēlēja RFS, triumfējot Rīgas derbijā un kļūstot par čempionāta līdervienību! Vārtus guva Tomislavs Šaričs!

Pirmā apļa spēlē starp abām komandām uzvaru izcīnīja RFS, kas divus vārtus guva spēles noslēdzošajā daļā un svinēja panākumu ar 3:1. Turnīra tabulā pirms šīvakara cīņas abas Rīgas komandas atradās līderpozīcijās. RFS bija par trim punktiem vairāk, bet arī par vienu aizvadītu spēli vairāk. Jāpiemin, ka šī bija pirmā spēle šajā sezonā uz jaunā zālaja Skonto stadionā un spēli klātienē vēroja ap 3000 skatītāju.

Mača pirmajā puslaikā bumbu vairāk kontrolēja RFS futbolisti, taču nekādu draudu mājinieku vārtiem nebija. Jau ievadā potenciāli labs uzbrukums varēja izveidoties pēc tam, kad Aleksejs Višņakovs pārtvēra bumbu, tiesa, centējums pēc tam neizdevās. Abas komandas spēlēja piesardzīgi, kā rezultāta skatītāji ar labiem vārtu gūšanas momentiem netika lutināti. Pēc 45 minūtēm rezultāta tablo vēstīja taisnīgu bezvārtu neizšķirtu

Otrā puslaika sākumā pēc pretinieku neveiksmīgas spēles aizsardzībā pret Kasparu Ikstenu izskrēja Felipe Brisola, bet labāks šajā cīņā bija vārtsargs. Arī pēc tam rīdziniekiem bija pāŗsvars. 63. minūtē beidzot arī lidoja RFS vārtos – Tomislavs Šaričs izlauzās caur laukuma centru, saspēlējās ar Felipi Brisolu, un pēc tam pats sita precīzi vārtu tuvajā stūrī – 1:0! 74. minūtē otro brīdinājumu spēlē nopelnīja Aleksandrs Solovjovs, un RFS palika mazākumā. RFS brīžiem spēja apdraudēt mājinieku vārtus, bet Roberts Ozols spēlēja droši. 88. minūtē Oļegs Laizāns nonāca aci pret aci ar Kasparu Ikstenu un aukstasinīgi raidīja bumbu vārtu tālajā stūrī – 2:0! Ar šādu rezultātu derbijs arī noslēdzās.

Tagad priekšā izlašu spēļu pārtraukums, savukārt nākamā spēle Virslīgas turnīrā “Riga” FC paredzēta 15. jūnijā viesos pret “Liepāju”. Spēle sāksies pulksten 19:00.