Raimonds Laizāns. Foto: Riga FC

Turpinot domāt par tālāku “Riga” FC akadēmijas attīstību, akadēmijas direktora amatā klubs ir apstiprinājis 55 gadus veco Raimondu Laizānu, kurš jau ir sācis savu pienākumu pildīšanu.

Kā jau visi bērni PSRS, arī Raimonds ļoti aktīvi pavadīja vasaru un laiku ārpus skolas. Vasarās katru dienu devas spēlēt futbolu un ziemā hokeju, no rīta līdz vakaram, un pa dienu baidījās iet mājās, jo mamma varēja arī vairs nelaist atpakaļ.

6 gadu vecumā nodarbojās ar vingrošanu, taču viņš jutās kā svešinieks un ļoti ātri aizgāja. 8 gadu vecumā nodarbojās ar hokeju, kas viņam ļoti patika, taču hokeja ekipējums maksāja ļoti dārgi un ar sakostiem zobiem nācās aiziet arī no hokeja. 9 gadu vecumā aizgāja uz treniņu RFS ar lielu sajūsmu, taču no treniņa aizgāja ar vilšanos. Treniņā bija tikai bumbas spārdīšana uz puslaukuma, 70 minūtes spēlējot 12×12. 10 gadu vecumā nolēma doties brāļa pēdās un sāka nodarboties ar grieķu – romiešu cīņām. Viņš cīnijās pret 2 un vairāk gadus vecākiem cīkstoņiem. Tas Raimondā attīstīja spēcīgu raksturu, nepiekāpību un ‘kaklu’, lai dzīves laikā neviens nespētu viņu ‘nolikt uz lāpstiņām’.

Tikai 13 gadu vecumā Raimonds sāka nodarboties ar futbolu, pateicoties trenerim Josifam Poļiščukam, kas atnāca uz skolu talantu meklējumos un centās pierunāt Raimondu spēlēt futbolu, tajā pat laikā arī grieķu-romiešu cīņu treneris mēģināja pierunāt palikt cīņu sportā. Aizejot uz vienu treniņu pie Poļiščuka, aizsākās Laizāna futbolista karjera

1987. gadā 23 gadu vecumā Laizāns devās uz Rietumukrainas pilsētu Lutcku, pievienojoties Padomju Ukrainas čempionāta pastarītei “Voliņ”, kuras galvenais treneris bija neparastais Vitālijs Kvarcjanijs. Uz Ukrainu Laizāns nedevās kā pamatvārtsargs, un viņam bija spēcīgs konkurents. Sezonas sākumā  Raimonds jau kļuva par “Voliņ” pamatvārtsargu. Nākamās sezonas beigās Laizāns kļuva par Ukrainas čempionu. Tā bija vienīgā reize kad  Lutckas ‘’Voliņ’’ kļuva par čempioniem, un Laizāna fotogrāfija šodien ir atrodama kluba muzejā. Nākamā pieturvieta bija Ukrainas klubs “Karpati” no Ļvova, kur Laizāns pavadīja 3 gadus.

Pēc Latvijas Neatkarības atgūšanas atgriezās dzimtenē un uzreiz kļuva par Latvijas izlases pamatvārtsargu. Kopumā aizvadīja 36 spēles Latvijas izlases kreklā. 6 gadus nospēlēja Skonto, 6 reizes kļūstot par Latvijas Čempionu, 3 reizes Latvijas Kausa ieguvēju un 3 reizes Latvijā labākais vārtsargs

1999. gadā Laizāns ‘’pakāra bučus uz naglas’’ un pieņēma spēcīgākās Latvijas komandas ‘’Skonto’’ prezidenta piedāvājumu kļūt par futbola skolas direktoru. Vairāku gadu garumā JFC Skonto bija pārliecinoši Latvijas spēcīgākā futbola skola. Uz doto brīdi JFC Skonto ir 60! Latvijas jaunatnes čempionāta zelta medaļas 21 gada pastāvēšanas vēsturē. Vidēji – 3 čempionu tituli vienas sezonas laikā. Šobrīd Latvijas Nacionālās izlases kandidātu sarakstos parasti ir atrodami apmēram 12 Skonto audzēkņi. Laizāns ir arī dibinātājs un prezidents jaunākajam pēc vidējā vecuma Eirokausos startējušajam klubam – JFK ‘’Olimps’’. Arī Elites turnīra, Riga Cup, dibinātājs un priekšsēdētājs, kuru 2012 UEFA atzina par vienu no labākajiem turnīriem, kas norisinās gada aukstākajā laikā.

Tagad Laizāns ir apstiprināts par “Riga” FC akadēmijas direktoru. Uzdevums ir skaidri noteikts – izveidot spēcīgāko futbola akadēmiju Baltijā un vienu no spēcīgākajām visā Austrumeiropā, kas atbilstu visiem pasaule vadošo akadēmiju standartiem.

E-pasts: [email protected]                                  Fakss: +371 67869000

 

Riga Football Club ©2020

Log in with your credentials

Forgot your details?