Aleksejs Višņakovs un Ritvars Rugins. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Šovakar RTU stadionā “Riga” FC Latvijas futbola Virslīgas ietvaros ar 2:0 apspēlēja “Ventspili”. Lieliska debija vārtsargam Nilam Tomam Puriņam, bet pa vārtiem guva Darko Lemajičs un Aleksejs Višņakovs. 20. aprīlī Rīgas derbijs pret RFS.

“Riga” FC savainojuma dēļ šajā spēlē nevarēja palīdzēt vārtsargs Maksims Uvarenko, tādējādi debiju piedzīvoja 20 gadus vecais Nils Toms Puriņš, kamēr pieteikumā atgriezās pagājušās sezonas Virslīgas labākais vārtsargs Roberts Ozols. Tāpat pēc ilgāka pārtraukuma pamatsastāvā devās centra pussargs Oļegs Laizāns.

Mača ievadā pārsvars bumbas kontrolē piederēja rīdziniekiem, kuri pirmo momentu sagaidīja pēc pretinieku vārtsargs Ivana Baturina kļūdas, kurš nespēja nofiksēt bumbu pēc sadursmes ar komandas biedru, taču Minori Sato nespēja pietiekami ātri novērtēt situāciju, un pēc tam pretinieki sitienus jau bloķēja.

31. minūtē rīdzinieki izveidoja lielisku uzbrukumu pa labo malu, Armands Pētersons piespēlēja Aleksejam Višņakovam, kapteinis lieliski spēja atrast Darko Lemajiču, un uzbrucējs pārliecinoši pārspēja viesu vārtsargu (1:0). Puslaika otrajā daļā ventspilniekiem bija pāris iespējas kaut ko bīstamu izveidot, taču savu vārtu tuvumā rīdzinieki demonstrēja augstu disciplīnu. Pēc 45 minūtēm “Riga” FC atradās vadībā ar 1:0.

Otrā puslaika ievadā turpinājās līdzīga spēle. Puslaika vidusdaļā pie labas standarsituācijas tika rīdzinieki, soda sitienu izpildīja Oļegs Laizāns – bumba pēc viņa sitiena lidoja zem vārtu pārliktņa, bet precīzi nospēlēja Baturins. 76. minūtē būtisku lēmumu pieņēma galvenais tiesnesis Andris Treimanis, kurš par simulāciju soda laukumā otro brīdinājumu piešķīra Lemajičam, serbam mājiniekus atstājot mazākumu. 85. minūtē “Riga” FC pielika punktu intrigai – pretuzbrukumā Armands Pētersons vienatnē pret vārtsargu izvirzīja Višņakovu, un pussargs droši raidīja bumbu garām vārtsargam vārtu tīklā – 2:0.

Nākamo spēli “Riga” FC aizvadīs 20. aprīlī, kad viesu lomā RTU stadionā Rīgā derbijā tiksimies ar RFS, kas pagaidām izcīnījusi piecas uzvaras piecās spēlēs. Šī spēle sāksies pulksten 16:00.