Aleksandrs Proņins. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

“Riga” FC ģenerāldirektors Aleksandrs Proņins sniedzis savu komentāru par leģionāru limitu Latvijas čempionātā, kā arī sekām, kuras piedzīvosim, ja kabinetos tiks apstiprināts variants 17+8.

Aleksandrs Proņins, ”Riga” FC ģenerāldirektors: “Latvijas futbols jau tāpat ir nonācis zemākajā punktā. Spēlējam D grupā Nāciju līgā, pat tur nespējam izcīnīt uzvaras. Arī futbola izlasei ir iespējas progresēt, bet vietējiem spēlētājiem ir jārada konkurence, lai viņiem būtu milzīga vēlme ar katru dienu kļūt labākiem, trenēties vēl vairāk un izkarot vietu sastāvā. Labs piemērs ir Kipras čempionāts, kur laukumā ir jābūt diviem vietējiem futbolistiem. Labākie Kipras futbolisti spēlē labākajās valsts komandās, progresē, par ko neapšaubāmi liecina Kipras klubu panākumi Eirokausos, sasniedzot pat Čempionu līgas un Eiropas līgas grupu turnīrus. Arī Kiprā ir komandas, kas balstās uz vietējiem spēlētājiem, bet ir tādas, kurās ir daudz ārzemnieku. Šajā konkurencē vietējiem futbolistiem ir iespēja progresēt, attiecīgi spēcīgākai kļūstot arī izlasei. Tikai futbolists, kurš ir izturējies pārbaudījumus un konkurenci, ir spējīgs aizstāvēt savas valsts godu.

Nevajag pēc tam brīnīties, kāpēc Latvijas futbolisti nespēj nostabilizēties ārzemju klubos. Gluži vienkārši Latvijā nav izjutuši konkurenci un kaut kur varējuši sevi pietaupīt, zinot, ka praktiski vieta sastāvā ir garantēta. Tagad izskatās, ka ir cilvēki, kuri nevis grib radīt konkurenci, bet vēl komfortablākus apstākļus Latvijas spēlētājiem. Vietējie futbolisti mūsu klubam vienmēr ir bijuši ļoti nozīmīgi, tāpēc esam jau pagarinājuši līgumus ar Elvi Stugli un Armandu Pētersonu, kuri, pateicoties konkurencei komandā, šogad arī progresēja. Tuvākajā laikā parakstīsim līgums ar vairākiem citiem vietējiem futbolistiem.

Nav saprotams arī šis pseido patriotisms. Izveidosim savu spēļu laukumu un sūtīsim Virslīgā spēlēt 170 Latvijas futbolistus. Ir klubi, kas grib būt konkurētspējīgi ne tikai Latvijas līmenī. Protams, tā ir arī iespēja nopelnīt naudu, kas nav mazsvarīgi, lai klubi varētu turpināt augt. Ja mums izdosies aizsisties līdz kādam grupu turnīram, ar to būsim devuši Latvijas futbolam krietni vairāk nekā komanda, kas neko nesasniegs. ’’Riga’’ FC grib spēlēt Vemblija stadionā, nevis kartupeļu laukā. Tas arī viss.

Tāpat gribu atzīmēt, ka mēs nekādā ziņā neesam pret RFS izvēlēto ceļu. Katram ir savs ceļš. Kāda komanda balstīsies uz izlases spēlētājiem, kāda izvēlēsies spēlēt ar jaunajiem futbolistiem. Latvijas futbolam taču gribētos, lai kāds klubs atkārto ‘’Ventspils’’ sasniegto 2009. gadā. Bija pilnas tribīnes, spēles pret spēcīgām Eiropas komandām, visi guva prieku no tiem mačiem. Tas, ka uzvarējām kausa izcīņā ir tikai pirmais solis. Gribam veikt arī otro un trešo. Mums ir liels gods aizstāvēt Latvijas vārdu. Jau šogad cienīgi nospēlējām pret Sofijas CSKA – zaudējām tikai pēcspēles sitienos, taču nākotnē gribam spert soļus uz priekšu.

Pirms sezonas ar ‘’Spartaku’’ veicām priekšlikumu, ka būtu jāveic izmaiņas biedrībā ‘’Latvijas futbola Virslīga’’. Notika kadru izmaiņas valdes sastāvā, kur ‘’Riga’’ FC pārstāvis Romāns Lajuks ieteica RFS ģenerāldirektoru Maksimu Krivuņecu valdes priekšsēdētāja amatam, jo domāja, ka viņš ir jauns un perspektīvs, redzējām potenciālu. Diemžēl dzīve parādīja, ka viņš vēl nav gatavs ieņemt šo amatu. Sāka viņš ļoti aktīvi un noslēdza dažas vienošanās par labu līgai. Lai gan to darīja neuzklausot citu viedokli, uz to pievērām acis.

Pirmais nepatīkamais moments bija, kad devāmies uz treniņnometni Kiprā, un M.Krivuņecs, kuram vispār nebija pieredzes šajā jautājumā vēlējās izmainīt iepriekš apstiprinātu kalendāru. Pēc tam centās sarežģīt situāciju klubiem, kas piedalījās Eirokausos. Jūlijā šīm komandām gribēja paredzēt četras piecas spēles. Ar lielām grūtībām izdevās atgriezties pie iepriekšējā kalendāra, ko atbalstīja pārējie klubi. Augustā viņš paziņoja, ka pametīs ģenerāldirektora amatu RFS. Mēs naivi padomājām, ka varbūt pēc šāda soļa M.Krivuņecs kļūs neitrāls, mazāk domās par savu klubu RFS, kurā līdz šim turpina ieņemt ģenerāldirektora amatu.

Pēc tam notika balsojums, kurā Virslīgas klubi nobalsoja par leģionāra statusa atcelšanu ES pilsoņiem (ar 7 balsīm par un 1 pret) Cerējām, ka M.Krivuņecs aizstāvēs klubu viedokli arī LFF Komitejās, bet tas nenotika,  viņš atklāti iestājās par 17+8 variantu. Pēdējais piliens bija rīcība laikā, kad atkal bijām ārpus valsts un oktobra vidū trenējāmies Kiprā. Pa kluso tika pierunāti citi klubi par R.Lajuka izslēgšanu no valdes, lai gan pirms tam nebija neviena konflikta un, pārlasot sapulču protokolus var secināt, ka Romāns bija viens no aktīvākajiem, sniedzot vairākus priekšlikumus un padomus

Jāatgādina, ka Eirokausos ‘’Riga’’ FC nespēlēja ar 11 leģionāriem, bija četri Latvijas futbolisti starta sastāvā, tas vēl ņemot vērā, ka tajā brīdī spēlēt nevarēja īsi pirms tam piesaistītie Ivans Lukjanovs un Deniss Rakels. Vēlamies, lai Latvijas spēlētāji spēlētu, taču gribam, lai šī vieta ir nopelnīta, nevis garantēta.

‘’Metta/LU’’ demonstrē, ka ļoti iestājas par Latvijas futbolistiem, bet paskatieties viņu spēles un cik laukumā ir leģionāru. Kas viņiem liedz kaut vai tagad spēlēt ar 11 latviešiem? Lai spēlē! Spēlējot pret augšgala komandām, šie spēlētāji progresēs un vienalga varēs izsisties uz ārzemju čempionātiem.

Nav tā, ka ‘’Riga’’ FC nekas cits kā galvenā komanda neinteresētu. Neskatoties uz grūtībām, turpinām uzturēt un attīstīt arī mūsu akadēmiju. Daudzi mūsu spēlētāji ir Latvijas jaunatnes izlasēs. Divi ‘’Riga’’ FC audzēkņi Kristers Čudars un Ņikita Skļarenko jau tagad ir devušies uz Kipru, kur savā vecumā ir vadošie spēlētāji. 2002. gada puišiem novembra sākumā plānojam braucienu uz Vāciju. Spēlēsim ar Ķelni un Berlīnas ‘’Hertha’’.

Un vēl viena lieta, kas varētu mainīties nākamajā gadā, ir dublieru čempionāts. Proti, nākamgad tas, visticamāk, būs U21 turnīrs. Bet ko darīt spēlētājiem, kas ir tikko pēc traumas, kuriem dublieru čempionāts bija iespēja uzņemt sportisko formu. Kā jūs domājat, no kurienes parādījās Roberts Ozols? Kur viņš guva labu spēļu praksi? Tieši tā, dublieru čempionātā

Noslēgumā gribu vēlreiz apliecināt, ka mēs esam par godīgu spēli! Gan laukumā, gan ārpus tā! Un esam pret kaut kādām pagrīdes spēlēm. Netaisāmies paši tādās piedalīties un ļoti iesakām to nedarīt citiem! Ceram, ka LFF pirmdien pieņems kompromisa lēmumu, kas apvienos Virslīgas klubus un ļaus progresēt Latvijas futbola gan izlašu, gan klubu līmenī.”

E-pasts: [email protected]                                  Fakss: +371 67869000

 

Riga Football Club ©2020

Log in with your credentials

Forgot your details?