Aleksandrs Proņins. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Jūsu uzmanībai piedāvājam interviju ar ”Riga” FC ģenerāldirektoru Aleksandru Proņinu, kurš atskatās uz aizvadīto gadu un iezīmē komandas plānus nākamajiem mēnešiem pirms jaunās sezonas ievada. 

Pagājis ilgāks laiks kopš sezonas noslēguma. Ko var sacīt par aizvadīto gadu? 

Čempionāts bija patiešām sarežģīts, jo piecas komandas reāli cīnījās par titulu. Komandas, kas turnīrā ienāca pagājušajā gadā, latiņu pacēla visiem. Bija bezkompromisa cīņa. Dažreiz laukumā pat bija vērojama nežēlīga cīņa. Tas viss runā par spriedzi un kaisli. Domāju, ka tieši šobrīd Latvijas futbols arī sāks savu augšupeju. Konkurence veicina progresu. Pašiem futbolistiem ir izaicinājums, arī treneriem un klubu vadītājiem. Pilsētām ir ieguvums, ka Latvijā var redzēt labu futbolu. Pēc ”Skonto” aiziešanas no skatuves Rīga bija nedaudz aizmirsusi par labu futbolu. Tagad mums ir ”Metta”, kas demonstrē skaistu futbolu, RFS varbūt ne tik skaistu, bet ar labu spēlētāju atlasi. Varbūt neuzminēja ar treneri.

Arī mēs darām visu pēc labākās sirdsapziņas. Sanāca problēmas ar treneriem. Šogad tas, iespējams, notika tāpēc, ka treneri domāja – čempionātu ar šādu sastāvu uzvarēsim, jo it kā tas nav tik spēcīgs. Čempionāts ir grūts psiholoģiski. Cilvēki, nokļūstot komforta zonā, nevēlas no tās līst ārā, nav izaicinājumu, bet tieši tas ir vajadzīgs. ”Mettai” sastāvā bija jaunie spēlētāji un ārzemnieki, taču bija redzams spēles zīmējums. Domāju, ka no latviešu treneriem ”Mettai” ir labākais speciālists, jo viņš veido skaistu futbolu, kuru ir patīkami vērot. Varbūt nevar teikt, ka esmu pārsteigts, bet patiešām prieks par viņiem. Pat pret ”Liepāju”, kas viņus uzvar 5:2, viņi vienalga sit iekšā un spēlē interesanti.

Kā cīņu par titulu ietekmēja situācija, ka liela daļa no kluba tikai to arī gaidīja? 

Uzskatu, ka kļūda bija jau starpsezonā. Pirms čempionāta nospēlējām 13 spēles, kas ir puse no Virslīgas turnīra. Daudz enerģijas tika iztērēts jau Dubaijā. Daudz enerģijas zaudēts Ziemas kausā. Čempionāta ievadā bijām noguruši. Tad bijām tādā stāvoklī, kādā komanda bija oktobrī. Galvenais ir izdarīt secinājums un neatkārtot kļūdas. Sagatavošanās procesam jābūt pārdomātam, lai čempionāta sākumā būtu lieliskā formā un to saglabātu līdz sezonas vidum, kad būs atkal iespēja nedaudz atgūties un gatavoties sezonas galvenajam startam – Eiropas līgas turnīram. Gribam sasniegt maksimālo rezultātu.

Komandu šajā sezonā vadīja trīs treneri. Cik grūti jaunam klubam ir atrast īsto speciālistu? 

Bez laba trenera nav iespējams sasniegt rezultātu. Vadība un administrācija nedrīkst ietekmēt treneri. Visi bija neslikti treneri, bet katrs bija gatavs risināt citādākus uzdevumus. Slaviša Stojanovičs patiešām vēlējās redzēt labu futbolu, uzbrūkošu. Visiem treneriem šajā sezonā bija problēmas ar spēles zīmējuma izmainīšanu spēles gaitā, vadoties pēc rezultātu un situācijas. Bet Slaviša ar komandu bija vien divus trīs mēnešus, bija grūti. Sanāca tā, ka dominējam 60 minūtes, taču tad nosēžamies, un tas arī viss. Bija vairākas superīgas spēles, bet pēdējās piecās sešās spēlēs bija problēmas ar spēlētāju maiņām.

Kāds ir komandas plāns nākamajiem mēnešiem? 

Principā var teikt, ka mēs pārvācamies uz Kipru. Negribu teikt, ka tā būs nometne, bet mēs uz turieni dodamies, lai vienkārši trenētos, jo tur ir labāki apstākļi – gan laikapstākļi, gan laukumi. Gribam, lai puiši trenētos labos laukumos un mazinātu traumu risku. Gatavosimies FNL kausa izcīņai, kurā pirmo reizi piedalīsies starptautisks klubs. Redzu to, kā lielu soli. Reāla standarta treniņnometne būs kaut kur vidusdaļā. Būs pārdomāts darbs, lai sagatavotos čempionātam. Pēc tam arī atgriezīsimies Latvijā, lai pielāgotos Latvijas apstākļiem.

Pāreja uz mākslīgajiem laukumiem allaž ir sarežģīta. Kad komanda plāno atgriezties?

Visticamāk, būsim atpakaļ 11. vai 18. martā, kad sāksim trenēties uz mākslīgajiem laukumiem un gatavoties pirmajam mačam. Ceru, ka čempionāts, kā ir plānots, sāksies 30. martā.

Trešā vieta ir izcīnīta, bet, kas ir jāizdara, lai kļūtu par čempioniem?

Daudz var mācīties no Jūrmalas ”Spartaka”. Jābūt par sevi pārliecinātiem, jātic sev. Pārliecība ir galvenā. Tā izriet no galvenā trenera, vadības, administrācijas, katra komandas pārstāvja. Mums ir jākļūst vēl ciešākiem un jārāda labākais futbols, uz ko esam spējīgi. Pēc spēlētāju atlases uzskatu, ka mums ir labākā komanda. Neizdevās realizēt visu potenciālu.

Piektā vieta, šogad trešā, progress ir un varbūt gads nebija slikts? 

Jā, patiešām veicam labus soļus uz priekšu. Mums bija iespēja kļūt par čempioniem, bet uzskatu, ka katrai no pirmajām piecām komandām tāda bija. Ieguvām trešo vietu, tas ir labs rezultāts. Paldies Dievam, ka viss tā beidzās. Lecam pa divām vietām, ceru, ka šo labo tendenci saglabāsim uz nākamo gadu un kļūsim par čempioniem.

Tātad loģiski varam teikt, ka nākamais mērķis ir iegūt zeltu? 

Protams! Ļoti vēlamies kļūt par čempioniem! Lai tas notiktu, būs jāiegulda liels un smags darbs. Nekas viegli nebūs. Mūsu galvenais uzdevums gan vienalga būs labi startēt Eiropas līgas turnīrā. Tā būs mūsu debija! Būs grūti. Ja izdosies pārvarēt 1. kārtu, darīsim visu, lai tiktu vēl tālāk. Iesim soli pa solim. Vienmēr ir jāsapņo par lieliem mērķiem. Viss liecina par to, ka mēs kā klubs augam. Tas nozīmē, ka spēsim sasniegt savus sapņus un vēlmes.

Ko klubs novēl cilvēkiem svētkos? 

Visiem gribu novēlēt jautrus un draudzīgus svētkus. Lai visiem 2018. gads ir veiksmīgs un izdodas piepildīt visus mērķus! Mēs no savas puses izdarīsim visu, lai 2018. gadā mūsu līdzjutēji un atbalstītāji var baudīt lieliskas emocijas, brīnišķīgu futbolu un skaistas uzvaras. Paldies visiem, kas bija kopā ar mums šajā gadā! Ceru, ka arī nākamos soļus spersim kopā.

E-pasts: info@rigafc.lv                                  Fakss: +371 67869000

 

Riga Football Club ©2020

Log in with your credentials

Forgot your details?