Šovakar Olimpiskajā centrā ”Ventspils” trešo zaudējumu pirmajās piecās Latvijas futbola Virslīgas spēlēs piedzīvoja ”Riga” FC. 5. kārtas spēlē pagalam vāji spēlējām uzbrukumā, ielaidām vārtus jau spēles otrajā minūtē un piekāpāmies ”Ventspilij” ar minimālu 0:1. 4. maijā spēle pret ”Valmiera Glass ViA”.

Pret ‘’Ventspili’’ savainojumu dēļ laukumā iziet tomēr nespēja ukraiņu pussargs Valērijs Fedorčuks un igaunis Bogdans Vaščuks. ‘’Riga’’ FC pēc zaudējumiem pirmajās divās spēlēs bija iekrājusi divu uzvaru sēriju, sešus punktus un piekto pozīciju turnīra tabulā, kamēr ventspilnieki ar desmit no maksimāli iespējamajiem 12 punktiem atradās labāko trijniekā. Šī bija sezonas pirmā spēle uz dabīgā seguma laukuma.

Mača sākums izvērtās pagalam neveiksmīgs, jo jau otrajā minūtē mājinieki izvirzījās vadībā, kad no labās malas uz tālo stūri bumbu centrēja Aleksejs Antonovs, tālāk Eduards Tīdenbergs ar galvu pasita bumbu vārtu priekšā, un no pāris metriem to vārtos raidīja centra aizsargs Nauris Bulvītis (0:1). Pēc ielaistajiem vārtiem rīdzinieki uzreiz ieguva bumbas kontroli un lielu daļu laika pavadīja pretinieku laukuma pusē, bīstamus sitienus pa vārtiem gan neizpildot.

”Ventspils” sastāvā īpaši aktīvs bija Aijeguns Tosins, kurš vairākas reizes pierādīja savas ātruma īpašības, tomēr glābt nevienā no momentiem Robertam Ozolam vairs nevajadzēja. Taisnības labad gan jāsaka, ka uzbrukumā joprojām pietrūka radošu darbību, kā rezultātā ventspilniekiem liela stresa savu vārtu tuvumā nebija. Pēc nospēlētām 45 minūtēm bijām iedzinējos ar rezultātu 0:1, tāpēc uzreiz pēc pārtraukuma Goce Sedloskis laukumā sūtīja uzbrucēju Darko Lemajiču.

Lai gan mēs bijām tā komandai, kurai bija jāatspēlējas, ”Ventspils” vairāk spēlēja ar bumbu, darīja to krietni pārliecinošāk un bija tuvāk, lai gūtu otros vārtus, nevis mēs izlīdzinātu rezultātu. Ar bumbu darbojāmies nervozi, precīzu piespēļu pietrūka, tāpēc pēdējās minūtēs uz izglābšanos īsti nebija pat pamata cerēt – 0:1 zaudējums.

Nākamo spēli ”Riga” FC aizvadīs 4. maijā, kad Skonto stadionā uzņemsim Latvijas spēcīgākā čempionāta debitanti ”Valmiera Glass ViA”. Mača sākums pulksten 17:00.