Daņila Janovs. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Šovakar Kiprā pārbaudes spēlē Riga FC cīnījās neizšķirti 1:1 ar Krievijas Premjerlīgas klubu Ural! Vienīgos vārtus no 11 metru atzīmes guva Kule Mbombo! 21. februārī spēle FNL kausā pret SKA Rostov!

Kiprā rīdzinieki līdz šim bija aizvadījuši jau trīs pārbaudes spēles, no kurām divas FNL kausa izcīņā. Pēc uzvaras pret Mordovia (2:0) vakar sekoja nepatīkams zaudējums (0:1) pret Jaroslavļas Shinnik. Savukārt vēl pirms FNL kausa 4×20 minūšu spēlē ar 1:0 pieveicām Maskavas Rodina. Ņemot vērā saspringto treniņu un spēļu grafiku, arī šajā spēlē bija daudz izmaiņu starta sastāvā.

Riga uzreiz mača ievadā ieguva iniciatīvu un aktīvi devās uz priekšu. Laba iespēja bija Romānam Debelko, kurš pārāk ilgi gatavoja sitienu no soda laukuma robežām un pēc tam sita garām vārtu apakšējam stūrim. 17. minūtē pēc Daņilas Janova centrējuma sarežģītā situācijā bīstami ar galvu sita Jakubs Hora, bet pretiniekus glābt spēja vārtsargs.

Rīdzinieki turpināja kontrolēt bumbu, savukārt Ural vairāk savas iespējas gaidīja pretuzbrukumos, taču mūsējie allaž laicīgi spēja atgriezties aizsardzībā. Latvijas čempiones sastāvā ļoti aktīvs bija Daņila Janovs, kurš nebaidījās uzņemties iniciatīvu uzbrukuma darbībās, apspēlēja pretiniekus viens pret viens situācijās, noslēdzošajā fāzē gan rezultātu rīdziniekiem nespējot sasniegt. Pēc 45 minūtēm rezultāta tablo vēstīja neizšķirtu rezultātu 0:0.

Otrā puslaika ievadā atkal tika veiktas vairākas maiņas rīdzinieku sastāvā, bet arī pēc tām rīdziniekiem piederēja pārsvars bumbas kontrolē un kopējā spēlē. Janovs turpināja radīt galvassāpes pretinieku futbolistiem. 53. minūtē pēc Ritvara Rugina piespēles nedaudz garām vārtiem sita Taloša. Piecas minūtes vēlāk no soda laukuma robežām sitienu veica Steniu.

Rīdzinieki turpināja dominēt, un 63. minūtē no diezgan labas pozīcijas pāri vārtiem sita Janovs. Diezgan izteikts pārsvars mūsējiem bija arī nākamajās minūtes, taču joprojām pietrūka precizitātes noslēdzošajās darbībās. 84. minūtē pretinieki soda laukumā nospēlēja ar roku, un 11 metru soda sitienu realizēja Kule Mbombo – 1:0. Mača pēdējā minūtē pēc strīdīgas epizodes savu iespēju sagaidīja arī Ural, no vārtu priekšas izlīdzinot spēles rezultātu – 1:1.

21. februārī Riga FC aizvadīs noslēdzošo FNL kausa D grupas spēli, kad tiksies ar Krievijas pēc spēka trešās līgas klubu SKA Rostov. Šī spēle sāksies pulksten 18:15 un tiešraidē būs vērojama portālā Sportacentrs.com