Hizirs Apajevs un Vitālijs Rečickis. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Īsā laikā otro spēli pret ”Ventspils” futbolistiem šovakar aizvadīja ”Riga” FC, kas Olimpiskā centra ”Ventspils” stadionā Latvijas futbola Virslīgas 9. kārtas mačā izcīnīja vienu punktu, nospēlējot neizšķirti 0:0. 27. maijā spēle RTU pret Jūrmalas ”Spartaku”.

Pret ”Ventspili” šī bija trešā tikšanās reize 2017. gada sezonā – Virslīgas 2. kārtā komandas spēlēja neizšķirti 0:0, bet pirms dažām dienām dramatiskā Latvijas kausa izcīņā pēcspēles sitienos veiksmīgāki bija kurzemnieki. Jau vakar rīdzinieki ieradās Ventspilī, lai labāk varētu sagatavoties šīvakara mačam. Jevgēņijs Perevertailo šajā cīņā iespēju deva vairākiem futbolistiem, kuri pēdējās spēlēs bija spēlējuši mazāk.

Jau pašā sākumā sitiena pozīcijā soda laukumā nonāca Bogdans Vaščuks, kurš sita tālajā stūrī, un precīzi spēlēja pretinieku vārtsargs Maksims Uvarenko. Pēc tam pakāpeniski pārsvaru bumbas kontrolē ieguva mājinieki, kuri daudz izmantoja īsās piespēles pa zemi, kamēr mūsējie uzreiz centās spēlēt uz priekšu ar tālajām piespēlēm, taču tas rezultātu nedeva. Pie Roberta Ozola vārtiem bija pāris nervozas situācijas, bet, par laimi, nebija sitienu vārtu rāmī, kā rezultātā vārtsargam glābt nevajadzēja. Pēc 45 minūtēm pret ventspilniekiem atkal godīgs 0:0.

Otrā puslaika pašā sākumā izdevās nedaudz uzspiest. Drīz vien Perevertailo nomainīja abus uzbrucējus, laukumā sūtot Valēriju Šabalu un Ēriku Punculu. 65. minūtē jau pieminētais Punculs labi uzsita no 22 metriem – atkal bumbu atsita Uvarenko. Uzbrukuma darbībās jūtami pietrūka radošuma, pie tam vairākas reizes šķita, ka ir pārāk lieli pārrāvumi starp spēlētāju zonām, tāpēc arī bija grūtības iesākt uzbrukumus. Izskaņā abas vienības jau spēlēja uz spēku izsīkuma robežas – 0:0 un viens izcīnīts punkts.

Nākamo spēli rīdzinieki aizvadīs 27. maijā RTU stadionā pret pagājušā gada čempioni un pašreizējo čempionāta līderi Jūrmalas ”Spartaku”. Mača sākums pulksten 18:00.