Andrejs Piedels. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Mūsu komandā ir vēl viens papildinājums – turpmāk savu milzīgo pieredzi gados jaunajiem vārtsargiem Vladislavam Kurakinam, Vjačeslavam Kudrjavcevam un Robertam Ozolam nodos Andrejs Piedels, kurš apstiprināts par ”Riga” FC vārtsargu treneri.

Futbolista karjeru 1992. gadā Piedels uzsāka ”Pārdaugava Rīga” komandas sastāvā, bet par neapšaubāmi spilgtāko posmu Andreja klubu karjerā uzskatāms posms Rīgas ”Skonto”, kur ilgus gadus Piedels bija Latvijas tā laika futbola granda pamatvārtsargs. ”Skonto” krāsas Piedels pārstāvēja no 1998. līdz 2007. gadam.

Karjeras noslēgumā pēdējās divās sezonā Piedels uzspēlēja arī ”Jūrmalā” un ”Daugava Rīga” sastāvā. Kopumā Virslīgā Piedels aizvadījis vairāk nekā 300 spēles. Ar Rīgas ”Skonto” laika posmā no 1998. līdz 2004. gadam Piedels septiņas reizes pēc kārtas kļuva par Latvijas futbola Virslīgas čempionu. Piedela kontā kā futbolistam ir arī četras Latvijas kausa trofejas, bet no 2002. līdz 2005. gadam Piedels tika atzīmēts kā labākais vārtsargs Latvijas futbola Virslīgā.

1998. līdz 2005. gadam Piedels bija arī Latvijas valstsvienībā, kur kopumā aizvadīja 14 spēles. Piedels piedalījās arī Latvijas vēsturiskajā panākumā un 2004. gadā pārstāvēja mūsu valsti Eiropas čempionālta finālturnīrā, visās trīs grupu spēlēs vietu vārtos gan ieņemot izlases tā laika pirmajam numuram Aleksandram Koliņko.

Pēc futbolista karjeras noslēgumā Piedels veiksmīgi uzsācis trenera karjeru un savu pieredzi nodot tieši vārtsargiem. 2010./2011. gadā Piedels strādāja ”Olimpā”, bet tad trīs sezonas strādāja Rīgas ”Skonto”. 2014. gadā kopā ar Vitāliju Astafjevu Piedels pārcēlās uz ”Jelgavu”, kur ieguva trīs Latvijas kausus pēc kārtas. Šajā laikā Piedels izlasei sagatavoja vārtsargu Kasparu Ikstenu, kurš pēdējos divus gadus tika atzīts par labāko vārtsargu Latvijas futbola Virslīgā.

Andrejs joprojām kā vārtsargu treneris strādā arī Latvijas nacionālajā izlasē. Mums ir liels prieks, ka tik pieredzējis un tituliem bagāts bijušais vārtsargs ir pievienojies mūsu kolektīvam un turpmāk strādās ar gados jaunajiem Vladislavu Kurakinu, Vjačeslavu Kudrjavcevu un Robertu Ozolu.

E-pasts: [email protected]                                  Fakss: +371 67869000

 

Riga Football Club ©2020

Log in with your credentials

Forgot your details?