Felipe Brisola. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Šodien Igaunijas pilsētā Pērnavā aizvadījām pārbaudes spēli pret Igaunijas galvaspilsētas Tallinas komandu ”Levadia”. Pēc pirmā puslaika bijām nonākuši iedzinējos ar 0:1, bet otrajā nogrieznī izdarījām lielu spiedienu uz pretinieku vārtiem, guvām vienus vārtus, izceļoties Darko Lemajičam, kā rezultātā noslēgumā neizšķirts 1:1.

Uz Igaunijas pilsētu Pērnavu rīdzinieki devās šorīt. Pērnavā aizvadīsim piecu dienu ilgu treniņnometni, pēc kuras trešdien atgriezīsimies Rīgā, kur turpināsim gatavošanos nākamajai Virslīgas spēlei pret Jūrmalas ‘’Spartaku’’. Pērnavā izlašu pārtraukuma laikā trenējāmies arī iepriekšējā sezonā. Tallinas ‘’Levadia’’ ir viena no spēcīgākajām Igaunijas komandām un šobrīd Igaunijas spēcīgākajā čempionātā ierindojas trešajā pozīcijā.

Mača pirmais puslaiks aizritēja ar rīdzinieku pārsvaru bumbas kontrolē, daudz centāmies kombinēt, turējām bumbu uz zemes, izmantojām īsās piespēles, bet sava soda laukuma tuvumā igauņi spēlēja disciplinēti. 32. minūtē pretinieku futbolists krita soda laukumā, un igauņu tiesnesis piešķīra ļoti apšaubāmu 11 metru soda sitienu – Dmitrijs Kruglovs spēcīgi sita vārtu stūrī un Robertam Ozolam nedaudz pietrūka, lai aizsniegtos līdz bumbai (0:1). Puslaika beigu daļā laba iespēja bija Kamilam Bilinskim, taču viņš netrāpīja tālajā stūrī. Igauņi gaidīja savas iespējas pretuzbrukumos, bet rezultāts uz tablo vairs nemainījās.

Līdzīgā stilā spēle turpinājās arī otrajā puslaikā, bet rīdzinieki aizvien izteiktāk lika uzsvaru uz uzbrukuma darbībām. 57. minūtē mūsējie izcili izspēlēja momentu, kura noslēgumā Felipe Brisola centrēja bumbu uz tuvo stūri, un Darko Lemajičs ar galvu trieca bumbu zem vārtu pārliktņa (1:1). Uzreiz pēc tam lieliska iespēja bija Brisolam, kurš pārāk satuvinājās ar vārtsargu un pēc tam jau vairs nespēja raidīt bumbu tīklā. Izskaņa aizritēja mierīgākā spēlē, un rezultāts vairs nemainījās, komandām noslēdzot spēli ar draudzīgu 1:1 neizšķirtu.

Nākamā spēlē Latvijas futbola Virslīgas čempionātā 15. septembrī Slokas stadionā pret Jūrmalas ‘’Spartaku’’. Mača sākums pulksten 14:00.