Jevgēņijs Perevertailo. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Komandu galvenie treneri Jevgēņijs Perevertailo (”Riga” FC) un Tamazs Pertija (”Liepāja/Mogo”) pēc liepājnieku minimālas 2:1 uzvaras abi par pretiniekiem izteicās pozitīvi. Perevertailo gan neslēpa, ka šādā spēlē noteikti pietrūka spēļu prakse pēdējā mēneša laikā.

Jevgeņijs Perevertailo, “Riga” FC galvenais treneris: “Kādā no intervijām jau biju izcēlis “Liepājas” komandu. Daudz individuāli spēcīgu futbolistu, un vispār šobrīd tā ir stiprākā komanda čempionātā, tas ir mans viedoklis. Mums nesanāca droši nospēlēt aizsardzībā un neizdevās realizēt savas vārtu gūšanas iespējas pirmajā puslaikā. Uzskatu, ka rezultāts ir likumsakarīgs – apsveicu “Liepāju”.

Vienīgais, ko var piebilst, ka, protams, spēļu tonusam ir liela nozīme – mēs no 22. jūnija esam praktiski bez spēlēm un te uzreiz bija jāspēlē ar komandu, kas balsta savu spēli uz intensīvu un agresīvu futbolu. Šī komanda ļoti ātri pārslēdzas no aizsardzības uz uzbrukumu, turklāt patiešām ar lieliem spēkiem. Šī spēle mums bija kā labs signāls, kam mums jāpievērš uzmanība. Dabīgi, ka izdarīsim secinājumus un ņemsim vērā tās epizodes, kurās tikām apspēlēti un dabīgi, ka ieviesīsim korekcijas treniņprocesā un nākamajās spēlēs. Bet kopumā – jo vairāk šādu spēļu, jo, manuprāt, vairāk progresētu gan katra komanda atsevišķi, gan viss čempionāts. Tādos dueļos komandas attīstās.”

Tamazs Pertija, ”Liepāja/Mogo” galvenais treneris: ”Šodien bijām kā izspiesti citroni – gan emocionāli, gan fiziski, jo ir ārkārtīgi grūti spēlēt šādu futbolu tādā režīmā, kādā atrodamies. Ļoti grūti. Tomēr otrajā puslaikā atradām kaut kādus iekšējos resursus, atradām necilvēciskas emocijas, jo, ticiet man, tādu komandu kā “Riga” ar tādiem uzvārdiem ir apspēlēt ļoti grūti.

Ja par spēli, tad uzskatu, ka spēle notika pēc mūsu diktāta. Redzējāt, ka gan pirmajā, gan otrajā puslaikā pretinieks spēlēja gudri – viņi lieliski zina mūsu rokrakstu, viņi zina, ka mēs ļoti lieliem spēkiem uzbrūkam, viņi zina, ka esam azartiski, mīlam uzbrukt. Attiecīgi viņi uzbūvēja tādu taktiku, vismaz tā izskatījās, ka viņi vēlas spēlēt uz pretuzbrukumiem. Plus, protams, standartsituācijas. Paldies puišiem, jo šādās situācijas aug komanda, šādās situācijās aug klubs, augam mēs, treneru štābs. Un ļoti labi, ka tieši tā viss sanāca, jo divreiz lielāks kaifs ir uzvarēt smagā cīņā.”

Nākamo spēli komanda aizvadīs 30. jūlijā Skonto stadionā pulksten 19:00 pret ”Ventspili”.