Antons Kurakins. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Šodien saulainos laikapstākļos ”Riga” FC aizvadīja pārbaudes spēli pret 1. līgas komandu ”RTU FC/Skonto academy”. Divus vārtus guva spēlētājs, kurš komandā šobrīd atrodas uz pārbaudes laiku, viens precīzs sitiens Antonam Kurakinam, kā rezultātā komandai uzvara ar 3:0.

Līdz šim starpsezonā bijām nospēlējuši 11 pārbaudes spēles, no kurām lielākā daļa risinājās treniņnometnes laikā Apvienotajos Arābu Emirātos un Kiprā, kur Pafā piedalījāmies FNL kausa izcīņā, iegūstot trešo vietu. Šobrīd jau ilgāku laiku komanda trenējās Rīgā, izmantojot gan Skonto halli, gan RTU stadiona mākslīgā seguma laukumu.

Piektdien pusdienlaikā mums bija paredzēta spēle pret 1. līgas komandu ”RTU FC/Skonto academy”, kuras sastāvā pulcējušies vairāki gados jauni un talantīgi futbolisti, tostarp arī Ņikita Juhņevičs, kurš iepriekšējā sezonā pārstāvēja ”Riga” FC.

Mača pirmajā puslaikā laukumā nebija vērojams tas kvalitatīvākais futbols, taču 10. minūtē izdevās atklāt rezultātu, kad standartsituāciju no aptuveni 18 metriem lieliski realizēja Antons Kurakins, iegriežot bumbu vārtu tālajā stūrī (1:0). Jāpiezīmē, ka pirmajā puslaikā bija jūtams, ka futbolisti ir itin smagnēji un pēc smagiem treniņiem kājas vēl nav tik ātras kā gribētos, ko pēc mača neslēpa arī paši spēlētāji. Brīžiem ilgāk ar bumbu uzspēlēja arī pretinieki, taču daudz darba Germanam Māliņam vārtos nebija, tādējādi pēc pirmā puslaika ”Riga” FC minimāls 1:0 pārsvars.

Otrā puslaika ievadā vairāk ar bumbu spēlēja ”Riga” FC, savukārt pirmais patiešām bīstamais moments izveidojās 65. minūtē, kad Valērijs Fedorčuks ar teicamu piespēli ievadīja labu pretuzbrukumu, Bogdans Vaščuks no kreisās malas virzījās vairāk uz centru un pēc tam izpildīja labu sitienu – bumba atsitās pret vārtu pārliktni. Sešas minūtes vēlāk guvām otros vārtus, kad bumbu tika izspēlēta līdz pārbaudāmajam futbolistam, kurš no tuvas distances raidīja bumbu tālajā stūrī (2:0). Aizsardzībā spēlējām droši, un 90. minūtē punktu spēlei pielika jau pieminētais pārbaudāmais spēlētājs, kurš šoreiz filigrānā veidā ietrieca bumbu vārtu tālajā devītniekā – 3:0.

Jau rīt ”Riga” FC jāaizvada vēl viena pārbaudes spēle, kad Virslīgas kausa ietvaros pulksten 17:00 Skonto hallē uzsāksim cīņu pret ”Liepāju/Mogo”. Šī būs spēle par piekto vietu konkrētajā turnīrā.