Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Vakar noslēdzās 2017. gada Latvijas futbola Virslīgas sezonas. Pēdējās kārtas rezultāti bija labvēlīgi, kā rezultātā ‘’Riga FC’’ pirmo reizi kluba pastāvēšanas vēsturē ieguva Latvijas čempionāta medaļas un nākamajā gadā piedalīsies UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīrā. Vēlamies pateikties visiem, kas šajā sezonā bija kopā ar mums, līdz pat izskaņai ticēja un atbalstīja. Paldies Jums!

2017. gads prasīja daudz spēka, enerģijas un arī nervu. Divas reizes pēc kārtas iekļuvām Latvijas kausa izcīņas finālā, abos gadījumos piedzīvojot sāpīgas neveiksmes. Līdz pat noslēdzošajām kārtām cīnījāmies par Virslīgas augstākajām vietām, bet pēdējā kārtā bijām tie, kas vairs neko nevarēja mainīt. Skatīšanas no malas ir ļoti nepatīkama, vieglāk ir pašiem doties laukumā, bet viss beidzās laimīgi – ieguvām Latvijas čempionāta trešo vietu un nākamgad pirmo reizi kāpsim uz Eiropas skatuves.

Šobrīd lielākā daļas galvenās komandas spēlētāju ir devušies pelnītā atvaļinājumā. Bet ne visi. Sadarbībā ar Kipras augstākās līgas klubu ‘’Pafos’’ iespēju stažēties šajā vienībā ir ieguvuši vairāki mūsu komandas pārstāvji – futbolisti Minori Sato, Darko Lemajičs, Milans Vušurovičs, Bogdans Vaščuks un Kristians Rutjens, kā arī treneris Ivans Visockis. Futbolisti piedalīsies ‘’Pafos’’ treniņprocesā, kā arī piedalīsies pārbaudes turnīrā, kur pretinieces būs Limasolas AEL un Krievijas Premjerlīgas komanda no Ufas. Mūsu dublieru komanda pirms atpūtas vēl divas nedēļas turpinās treniņus un aizvadīs pārbaudes spēli Viktora Ņesterenko vadīto Olaines komandu, kuru vēl sagaida cīņa pārspēlēs par vietu Virslīgā.

Pirms lidojuma uz Kipru.

‘’Šogad spērām soli uz priekšu. Šī bija otrā sezona mūsu klubam Virslīgā, izcīnījām trešo vietu un ieguvām tiesības nākamgad piedalīties Eiropas līgas kvalifikācijas turnīrā. Mēs nekādā gadījumā netaisāmies apstāties. Gads bija patiešām smags. Zaudējām divus kausa finālus, bet šī pieredze mūs padarījusi tikai stiprākus. Šobrīd komanda ir devusies nelielā atvaļinājumā, taču darbs turpinās, jau plānojam sagatavošanās procesu 2018. gada sezonai,’’ stāsta kluba sporta direktors Aleksandrs Romašins.

Romašins pastāstīja, kas šobrīd ir zināms par gatavošanos nākamajai sezonai: ‘’Pavisam noteikti piedalīsimies ārzemju nometnēs. Tā nebūs viena nometne, bet gan vairākas. Obligāti būs divi pārbaudes turnīri. Viens no viņiem būs februārī Kiprā, tur jau esam apstiprināti starp dalībniekiem. Lai arī liela daļa futbolistu ir atvaļinājumā, redziet, ka darbs neapstājas. Mūsu cilvēki visu laiku ir kustībā. Šis gads mums sniedza arī sāpīgu pieredzi, no kuras ir izdarīsim pareizos secinājumus. Pavisam noteikti 2018. gadā būsim spēcīgāki. Vēlamies progresēt, vēlamies, lai visu laiku būtu attīstība. Sava un visa kluba vārdā vēlos pateikties visiem cilvēkiem, kas bija kopā ar mums – futbolistiem, treneriem, administrācijai, sponsoriem un, protams, arī mūsu līdzjutējiem. Atbalstu jutām no daudzām pusēm un ceram, ka komanda šogad sniedza arī daudz pozitīvu emociju. Darīsim visu, lai nākamgad laimīgu brīžu būtu vēl vairāk.’’

Šobrīd ir skaidrs, ka viens no pārbaudes turnīriem, kurā piedalīsies ”Riga” FC būs tradicionālā FNL kausa izcīņa. Šogad turnīrs risināsies no 10. līdz 23. februārim Kipras pilsētā Pafosā. Ierasti turnīrā piedalīsies spēcīgākās Krievijas Nacionālās līgas (pēc spēka 2. līga) komandas, bet šajā gadā apstiprinājumu dalībai saņēmusi arī ”Riga” FC.

U21 izlases sastāvā ir iekļauti divi mūsu kluba futbolisti – vārtsargs Vladislavs Kurakins un aizsargs Viktors Litvinskis. Šie gados jaunie sportisti gatavojas kvalifikācijas cikla spēlei pret spēcīgo Skotijas izlasi. Savukārt U19 izlases rindas Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā pārstāvēs Kristers Čudars un Daniels Pelcis. Vārtsargu treneris Andrejs Piedels ir nacionālajā izlasē.

Vēlreiz vēlamies pateikties visiem par atbalstu šajā gadā! Kopā mēs esam spēcīgāki! Jau šobrīd nevaram sagaidīt 2018. gadu! Ceram, ka tādas sajūtas pārņem arī Jūs! Paldies!

E-pasts: info@rigafc.lv                                  Fakss: +371 67869000

 

Riga Football Club ©2020

Log in with your credentials

Forgot your details?