Roberts Ozols. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

”Riga” FC sezonas noslēguma pasākumā starp vairākām nominācijām bija arī sezonas labākā futbolista noteikšana, un komandas iekšienē tika nolemts, ka spilgtāko sezonu 2018. gadā aizvadīja komandas vārtsargs Roberts Ozols. 

Latvijas futbola Virslīgā Ozols šosezon nospēlēja 24 spēles. Līdz pēdējai kārtai, kurā ne ”Riga” FC, ne Jūrmalas ”Spartaks” nerādīja to labāko spēli aizsardzībā, Roberts 23 mačos bija ielaidis tikai septiņus vārtus, pie tam atvairījis arī vairākus 11 metru soda sitienus. Kausā Roberts ”Riga” FC vārtus sargāja visās četrās spēlēs, tostarp kļūstot par mača galveno varoni 11 metru sitienu sērijā finālā pret ”Ventspili”. Tāpat Robertam arī divas spēles UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīrā pret Sofijas CSKA – 0:1, 1:0. Brīnumaina sezonas Ozolam un attiecīgi arī pelnīti sezonas labākā spēlētāja balva.

Robertu obligāti jāizceļ vēl viena fakta dēļ – Ozols ir vienīgais futbolists no ”Riga” FC 2018. gada sezonas sastāva, kurš kopā ar komandu ir kopš kluba dibināšanas, pacietīgi ar katru gadu progresējot, gaidot savu iespēju un šosezon jau kļūstot par vienu no vienības līderiem. Izcēlām arī visus četrus futbolistus, kuri šosezon pārsniedza 50 spēļu robežu ”Riga” FC sastāvā – Armands Pētersons, Oļegs Laizāns, Ivans Jeņins un Antons Kurakins. Armandam, Oļegam un Ivanam tas izdevies trīs sezonu laikā, bet Antons to paveicis divās sezonās, katrā laukumā dodoties vairāk nekā 25 mačos.

Par sezonas rezultatīvāko spēlētāju šosezon kļuva centra uzbrucējs Darko Lemajičs, kurš šosezon izcēlās ar 15 vārtu guvumiem, pie tam trīs vārti pēdējā kārtā pret Jūrmalas ”Spartaku” Darko ļāva izraut uzvaru arī visas Latvijas futbola Virslīgas rezultatīvāko spēlētāju sarakstā, apsteidzot RFS uzbrucēju Maksimu Marusiču.

Labākā asistenta gods pussargam Denisam Rakelam, kurš komandai pievienojās vasarā un sezonas otrajā pusē kļuva par vienu no atslēgas spēlētājiem ”Riga” FC panākumu sasniegšanā. Deniss atdeva piecas rezultatīvas piespēles, pie tam pats arī guva divus vārtus. Elvis Stuglis saņēma balvu kā universālākais spēlētājs. Ne velti, jo šosezon Elvis bez savas pamatpozīcijas centra aizsardzībā spēlēja arī pussarga un uzbrucēja pozīcijās. Elvja sakarā nedrīkst neatzīmēt, ka viņam arī pieci vārtu guvumi.

”Instat” INDEX rādītājs labākais bijis serbu centra pussargam Stefanam Paničam, kurš vidēji iekrājis 242. Paničs bija ļoti svarīga figūra laukuma vidusdaļā. Džordžs Deivīss saņēma balvu kā labākais bumbas pārvaldītājs jeb labākais rādītājā ”dribli”, jo Džordžam tādi šosezon 80 no 132 bija sekmīgi. Savukārt divcīņās 2018. gadā labākais bija komandas kapteinis Vladimirs Bajenko, kurš uzvarēja 244 no 372.

Vakara gaitā balvas pasniedzām vēl virknē ne tik nopietnu nomināciju, bet tās lai šoreiz paliek pie mums. Vladislavs Gabovs, Deniss Rakels, Antons Kurakins, Roberts Ozols un Antonijs Černomordijs ar Latvijas izlasi šobrīd atrodas Kazahstānas pilsētā Astanā, kur šovakar aizvadīs UEFA Nāciju līgas spēli, bet pārējā komanda ir Kiprā, kur Pafā piedalīsies turnīrā ”Korantina Homes Cup 2018”, bet par to sīkāk jau nedaudz vēlāk.

E-pasts: [email protected]                                  Fakss: +371 67869000

 

Riga Football Club ©2020

Log in with your credentials

Forgot your details?