Pateicoties lieliskajai vārtsarga Roberta Ozola spēlei un uzbrucēja Darko Lemajiča vārtu guvumam, ”Riga” FC šovakar Latvijas futbola Virslīgas 1. kārtas spēlē Skonto stadionā ar minimālu 1:0 pieveica ”Jelgavas” futbolistus. Jau trešdien mūsējos sagaida grūta spēle pret čempionāta vicelīderi ”Ventspili”.

Virslīgas čempionātā piektdien aizvadījām pirmo spēli pēc gandrīz trīs nedēļu pārtraukuma. Pret Jelgavas futbolistiem šosezon bijām spēlējuši vienu reizi, kad sezonas sākumdaļā izcīnījām minimālu uzvaru ar rezultātu 1:0. Jāpiemin, ka tieši pret mums pirmā spēle galvenā trenera amatā pie Jelgavas stūres bija bijušajam Latvijas izlases trenerim Marianam Paharam. Savukārt rīdziniekus uz priekšu cīņā veda galvenā trenera amata vietas izpildītājs Mihails Koņevs.

Mača pirmais puslaiks aizritēja ar diezgan lielu pretinieku komandas pārsvaru momentu veidošanā. Rīdzinieki centās būt aktīvi laukuma malās, bet viesi aizsardzībā spēlēja ļoti uzmanīgi, kā rezultātā neviena bīstama sitiena pa Jāņa Krūmiņa sargātajiem vārtiem tā arī nebija. Puslaika vidusdaļā pretiniekiem izdevās lielisks uzbrukums, kura noslēgumā no labas pozīcijas sita Marks Kurtišs, taču bumba veiksmīgi mums atsitās pret vārtu stabu.

Drīz vien kļūdījāmies arī pozicionāli, kā rezultātā no soda laukuma robežām ar galvu varēja sist Vladislavs Kozlovs, taču lieliskā lēcienā bumbu atvairīja Ozols. Arī citās epizodēs Ozols pirmajā puslaika spēlēja lieliski un atkārtotas iespējas pretiniekiem nedeva. Taisnības labad jāsaka, ka ”Jelgava” izpildīja vēl kādus divus trīs sitienus, kad bumba vārtu rāmī nelidoja. ”Riga” FC uzbrukums pirmajā puslaikā nebija tajā līmenī, kādā gribētos, tādējādi 0:0 pēc pirmajām 45 minūtēm pat bija uzskatāms par veiksmīgu rezultātu.

Otrā puslaika sākumdaļā īsā laikā 53. un 56. minūtē divus brīdinājumus nopelnīja Vladislavs Kozlovs, kā rezultātā rīdzinieki nonāca vairākumā. Bet nākamais moments atkal bija ”Jelgavai”, kad no labas pozīcijas sita Mindaugs Grigarāvičs – bumba lidoja zem vārtu pārliktņa, bet atkal fantastiskā veidā komandu glāba Ozols. 67. minūtē beidzot labs uzbrukums arī mūsējiem, un tā noslēgumā pēc ļoti labas Romāna Mickeviča piespēles bumbu tukšos vārtos raidīja Darko Lemajičs – 1:0. Bīstamu momentu trūkums pie pretinieku vārtiem bija arī turpinājumā, tomēr aizsardzībā spēlējām disciplinēti, kā rezultātā spējām noturēt ļoti svarīgu uzvaru ar minimālu 1:0.

Nākamā spēle jau 21. jūnijā, kad Skonto stadionā Rīgā uzņemsim ”Ventspili”. Mača sākums paredzēts pulksten 20:00! Paldies visiem, kas mūs atbalstīja šovakar! Tiekamies jau ceturtdien!