Vladimirs Bajenko. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Šovakar Ventspilī lielisko uzvaru sēriju turpināja ”Riga” FC, kas Latvijas futbola Virslīgas 19. kārtas spēlē ar 1:0 pieveica ”Ventspili”, gūstot devīto sauso panākumu pēc kārtas. Vienīgos vārtus guva Darko Lemajičs, bet Roberts Ozols otrajā puslaikā atvairīja 11 metru soda sitienu.

Pret Ventspils komandu šajā sezonā uzvaras bija dalītas uz pusēm – Kurzemes pilsētā ventspilnieki izcīnīja minimālu panākumu ar rezultātu 1:0, bet spēlē Rīgā mūsējie ieguva trīs punktus par uzvaru ar tādu pašu rezultātu (1:0). Pirmo reizi komandas pieteikumā šodien bija poļu centra uzbrucējs Kamils Bilinskis.

Mača ievadā laukumā bija cīņa par iniciatīvu, bet kopumā bija vērojama līdzīga spēle – abas komandas vairākas reizes pietuvojās pretinieku soda laukumam, izdarīja sitienus vārtu virzienā, taču lielisku momentu nebija. 25. minūtē ‘’Riga’’ FC atklāja spēles rezultātu, kad Deniss Rakels izpildīja centrējumu soda laukumā, Vladimirs Bajenko ar galvu raidīja bumbu tuvāk vārtiem, un tur lieliski situāciju novērtēja Darko Lemajičs, ar galvu izpildot precīzu sitienu vārtu tālajā augšējā stūrī – 1:0. Puslaika otrajā daļā pie Roberta Ozola sargātajiem vārtiem bija daudz standartsituāciju, bet kopīgiem spēkiem rīdzinieki ar visām tika galā, 45 minūtes noslēdzot ar minimālu 1:0 pārsvaru.

Otrā puslaika ievadā ieguvām bumbas kontroli, taču drīz vien iekritām pretuzbrukumā – Vitālijs Meļņičenko sita bumbu tālu uz priekšu, Anastasijs Mordatenko ieguva bumbu, blakus gan bija Ivans Jeņins, kurš patraucēja izdarīt spēcīgu sitienu, taču Ozolam vienalga bija jāglābj. Drīz vien lieliska iespēja bija rīdziniekiem, kad Lemajičs piespēlēja lieliskā pozīcijā esošajam Rakelam, kura sitiens gan bija pagalam neprecīzs.

Puslaika vidū spēcīgi sāka līt, un ar katru minūti spēle kļuva nervozāka – pretinieki pie katra mazākā kontakta krita, prasīja noteikumu pārkāpumus, kas radīja vēl papildu agresivitāti no abām pusēm. 73. minūtē tiesnesis otro brīdinājumu piešķīra Štefanam Paničam, kurš tādējādi tika noraidīts no laukuma, un ”Riga” FC palika mazākumā. Astoņas minūtes vēlāk rīdzinieku soda laukumā krita Mordatenko, tiesnesis piešķīra 11 metru soda sitienu, bet izcili nospēlēja Ozols, glābjot komandu no vārtu zaudējuma. Izskaņā pretuzbrukumos bija vairākas iespējas dubultot pārsvaru, tomēr tas nenotika. Kopīgiem spēkiem noturējām minimālu 1:0 uzvaru.

Nākamā spēle jau otrdien, 28. augustā, Skonto stadionā Rīgā pret ”Liepājas” futbolistiem. Mača sākums pulksten 19:00.