Pēdējais solis visgrūtākais. Šovakar 28. kārtas pārceltajā spēlē Riga FC viesos cīnījās neizšķirti 0:0 ar Jelgavu un mājās devās bez trofejas. 30. oktobrī gaidām visus uz Rīgas derbiju Skonto stadionā!

Pret Jelgavas komandu šosezon rīdziniekiem klājies ļoti smagi. Ja pirmajā spēlē izdevās izcīnīt sarežģītu uzvaru ar rezultātu 1:0, turpinājumā spēlējām neizšķirti 1:1, bet trešajā tikšanās reizē pat piedzīvojām neveiksmīgu zaudējumu ar rezultātu 0:1. Arī šajā spēlē vairāki “Riga” FC spēlētāji nevarēja doties laukumā savainojumu dēļ, taču arī bez tā galvenais treneris Mihails Koņevs veica vairākas izmaiņas starta sastāvā.

Spēli šajā reizē krietni ietekmēja laukuma kvalitāte, kas ierasti rudenī Jelgavā nav tā labākā. Kvalitatīvas paspēles bija ļoti maz, daudz bija cīņas, kas nebija vēlamie priekšnoteikumi labu momentu izveidošanai. Vienā no epizodēm mača ievaddaļā savas meistarība bija jārāda Robertam Ozolam, kurš glāba pēc Ņikitas Ivanova sitiena. Arī puslaika turpinājumā rīdziniekiem iniciatīvu iegūt neizdevās, taču arī jelgavniekiem reālu iespēju vairs nebija, tādējādi pēc 45 minūtēm bezvārtu neizšķirts uz rezultāta tablo bija visai loģisks – 0:0.

Lai arī otrā puslaika ievadā vēl bija vērojama līdzīga spēle, pakāpeniski “Riga” FC pārsvars bumbas kontrolē pieauga. Regulāri bīstami tuvojāmies pretinieku soda laukumam, taču bija vēlme visu laiku meklēt labākas iespējas, kā rezultātā sitieni pa vārtiem iztrūka. Tajā pašā laikā “Jelgava” vairākas reizes bīstami uzbruka pa kreiso malu, tiekot pat soda laukumā, tiesa, kopīgiem spēkiem ar visām šīm epizodēm viesi tika galā. Kaujiniecisks futbols turpinājās arī atlikušajā spēles daļā, un neko būtiski nemainīja arī treneru veiktās maiņas. Galarezultātā godīgs bezvārtu neizšķirts, kas vienalga ļauj spert mazu solīti tuvāk titulam.

30. oktobrī Skonto stadionā notiks gaidītākā spēle Latvijas futbolā, kad Rīgas derbija ietvaros “Riga” FC uzņems RFS. Šīs spēles sākums pulksten 19:00.