Šovakar “Oriel Park” stadionā Īrijā “Riga” FC UEFA Čempionu līgas debijā demonstrēja pašaizliedzīgu spēli visu 90 minūšu garumā pret “Dundalk” FC! Vārtus gūt neizdevās, taču uz tablo neizšķirts – 0:0! 17. jūlijā atbildes spēle Skonto stadionā! Būs karsti!

Riga FC Īrijā ieradās pirmdien, pirms spēles aizvadīja divus treniņus un šajā vakarā bija gatava debitēt Eiropas prestižākajā futbola turnīrā. Neliela savainojuma dēļ šo spēli bija spiests izlaist viens no komandas līderiem Felipe Brisola, kuru laukuma vidusdaļā aizstāja cits brazīlietis Rožers. Visas biļetes uz šo spēli bija izpārdotas, un klātienē maču vēroja vairāk nekā 3000 skatītāju, no kuriem ap 70 bija Latvijas kluba līdzjutēji.

Dundalk FC spēles sākumā demonstrēja ļoti agresīvu futbolu, veica presingu, ātri darbojās flangos, bet cīņā rīdzinieki nepiekāpās, pašaizliedzīgi cīnoties katrā laukuma kvadrātmetrā. Mača sākumdaļā mājiniekiem bija lieliska iespēja pēc stūra sitiena, taču bumba pēc sitiena ar galvu lidoja nedaudz garām vārtu stūrim. Viesu sastāvā aktīvi darbojās abi malējie spēlētāji – Žoels Bopesū un Aleksejs Višņakovs.

Izdevās arī vairākas reizes nogādāt bumbu soda laukumā, taču noslēdzošo sitienu pietrūka. 31. minūtē laukuma vidusdaļā bumbu pārtvēra Oļegs Laizāns, kurš pēc tam izpildīja sitienu no tālas distances, pretinieku vārtsargam bumbu novirzot uz stūra sitienu. Laukumā bija ļoti daudz cīņas, pat asumu, abu vienību futbolistiem katrā epizodē atdodot visus spēkus. Puslaika beigās neliels pārsvars bija Dundalk, tomēr rezultāts uz tablo nemainījās – 0:0.

Otrā puslaika pašā ievadā Romans Debelko no aptuveni 18 metriem sita nedaudz garām vārtu tālajam stūrim, tiesa, rīdzinieki ieguva stūra sitienu. Džeimijs Makgrats 63. minūtē nospēlēja individuāli veiksmīgi, apspēlējot vairākus pretspēlētājus. Sitiens gan neizdevās, un Roberts Ozols bumbu viegli tvēra. 75. minūtē lieliska iespēja pēc Rožera piespēles bija Bopesū, Žoelam sitot nedaudz garām tuvajam stūrim. Izskaņā abas komandas centās izraut uzvaru, bet tuvāk tam bija rīdzinieki. Divas iespējas bija Denisam Rakelam – pirmajā epizodē pussargs pats sev izkārtoja labu pozīciju, taču aizsita garām, bet jau kompensācijas laikā Rakels no labas pozīcijas nedaudz garām vārtu tuvajam stūrim izpildīja stūra sitienu – 0:0.

Atbildes spēle 17. jūlijā notiks Skonto stadionā Rīgā, kur spēle sāksies pulksten 19:30. Biļetes jau šobrīd ir iespēja iegādāties Biļešu Serviss kasēs. Uzvarētājs tiks noskaidrots divu spēļu summā.