Ivans Jeņins un Antons Kurakins. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Otrdien otro pārbaudes spēli Apvienotajos Arābu Emirātos aizvadīja Goces Sedloska vadītā ”Riga” FC, kas Abū Dabī, AFOC futbola laukumā, ar rezultātu 2:1 pieveica Ķīnas Superlīgas pagājušās sezonas sestās vietas ieguvēju ”Shandong Luneng”. Abus vārtus guva futbolists, kurš šobrīd rīdzinieku sastāvā atrodas uz pārbaudes laiku. Jau šonakt komanda lido uz Kipru.

Līdz šim pirms 2018. gada sezonas ”Riga” FC nospēlējusi trīs spēles – 4:0 pret kluba dublieriem, 0:2 pret Klaipēdas ”Atlantas” (abas spēles Rīgā, RTU mākslīgā seguma laukumā) un 1:2 Dubaijā pret Slovākijas čempioni ”MSK Žilina”.

Par spēli pret ”Shandong Luneng” stāsta viens no ”Riga” FC treneriem Kristaps Blanks: ”Pirmais puslaiks bija sīksts. Bija vienāda spēle, daudz divcīņu un dažreiz pat nelieli asumi. Rezultāts gan netika atklāts, un pēc 45 minūtēm uz tablo bija 0:0. Jāpiemin, ka 23. minūtē 11 metru soda sitienu nerealizēja Oļegs Laizāns.

Otrā puslaika sākumā uzreiz notika vairākas spēlētāju maiņas, bet puslaika beigu daļu jau spēlēja pilnībā cits sastāvs. Neviens futbolists neaizvadīja 90 minūtes. Pirmos vārtus guvām pēc labas piespēles gar vārtiem – mūsu spēlētājs palika nepiesegts pie tālā vārtu stūra un raidīja bumbu vārtos. Otros vārtus iesitām pēc labas individuālas darbības soda laukumā. Ķīnieši vienus vārtus atguva, kad viņu futbolists precīzi sita ar galvu. Noteikti varu teikt, ka izcīnījām pelnītu uzvaru.”

Jau naktī uz trešdienu ”Riga” FC lido uz Kipras pilsētu Larnaku, lai pēc tam sēstos autobusā un dotos uz citu Kipras pilsētu Pafu, kur notiks sagatavošanās procesa galvenā daļa, tostarp FNL kausa izcīņa. Šī turnīra ietvaros 10. februārī pulksten 10:15 ”Riga” FC spēlēs pret Krievijas komandu ”Krilya Sovetov”.

Pārbaudes spēle, 6. februāris, AAE
Riga FC – Shandong Luneng FC 2:1 (0:0)
Riga FC pamatsastāvs: Māliņš, Stuglis, Smirnovs, pārbaudāmais sp., Litvinskis, Laizāns, Čudars, Punculs, Mickevičs, pārbaudāmais sp., Lemajičs
Rezervē: Ozols, Smirnovs, Kārkliņš, Vušurovičs, Jeņins, Pētersons, Vaščuks, Zjuzins, Davidenkovs, divi pārbaudāmie spēlētāji