Minori Sato. Foto: Jeļizaveta Iļjina (Riga FC)

Latvijas futbola Virslīgas 24. kārtas spēlē ”Riga” FC nespēja izmantot savas vārtu gūšanas iespējas, zaudēja vārtus vienā no pretinieku pretuzbrukumiem un piedzīvoja sāpīgu zaudējumu ar rezultātu 0:1 pret Jūrmalas ”Spartaku”. Tagad čempionātā paredzēta divu nedēļu pauze, kas saistīta ar izlašu spēlēm.

Pret Jūrmalas ”Spartaku” jau pavisam nesen spēlējām, kad Latvijas kausa izcīņas pusfinālā papildlaikā izcīnījām uzvaru ar rezultātu 2:1. Jāpiemin, ka ”Riga” FC kopumā uzņēmusi lielisku spēļu ritmu, līdz šim vakaram izcīnot piecas uzvaras pēc kārtas. Diemžēl dzelteno kartīšu limita dēļ šovakar mūsējiem bija jāiztiek bez smailes uzbrucēja Darko Lemajičs, kurš iepriekšējos mačos spēlēja lielu lomu komandas panākumos. Savukārt rehabilitācijas kursu turpina iziet pussargs Artūrs Zjuzins.

Mača sākums aizritēja ar nelielu ”Riga” FC pārsvaru, un desmitajā minūtē labajā malā viltīgi nospēlēja Oļegs Timofejevs, kurš apmānīja vairākus pretspēlētājus, teicami soda laukumā piespēlē Džordžem Šušnaram, kurš vienā pieskārienā sita tuvajā stūrī, bet lielisku reakciju nodemonstrēja pretinieku vārtsargs Jevgēņijs Ņerugals. Bumbas kontrole piederēja rīdziniekiem, un 25. minūtē vēl viena laba iespēja – pēc centrējuma no labās malas bumba nonāca pie Andreja Kovaļova, kura pirmo sitienu pretinieki bloķēja, pēc tam Andrejam vāji uzsitot ar galvu.

”Spartakam” itin bīstams moments izveidojās pēc stūra sitiena, kad uzreiz nespējām izsist bumbu no soda laukuma, taču kopīgām pūlēm vārtus nosargājām. Puslaika otrajā daļā pēc Oļega Laizāna piespēles Kovaļovs raidīja bumbu vārtos – diemžēl pacelts līnijtiesneša karodziņš, kas signalizēja par aizmuguri. Pēdējās 10-15 minūtes aizritēja bez lieliem saasinājumiem uzbrukuma darbībās, un pēc 45 minūtēm rezultāta tablo vēstīja bezvārtu neizšķirtu 0:0.

Otrā puslaika sākumā ”Riga” FC uzreiz ieguva bumbas kontroli, taču pietrūka asuma priekšējās darbībās. 71. minūtē nedaudz garām tālajam stūrim sita Šušnars, bet dažas minūtes vēlāk Sato sita atsita Ņerugals. 78. minūtē ”Spartaks” noorganizēja pretuzbrukumu, kura noslēgumā Jevgeņijs Kozlovs uz tālo stūri centrēja Edgaram Gauračam, un tas ar galvu trāpīja tālajā vārtu stūrī (0:1). Izskaņā viesi iesēdās dziļā aizsardzībā – pēc Vaščuka sitiena glāba Ņerugals, Milans Vušurovičs sita garām tālajam stūrim, un ”Spartaks” spēja noturēt uzvaru – 0:1.

Tagad Latvijas futbola Virslīgā paredzēts pārtraukums, kas saistīts ar izlašu spēlēm, bet nākamā spēle mūsējiem paredzēta 15. oktobrī pulksten 16:00 sāksim spēli Hanzas vidusskolas laukumā pret ”Mettu/LU”.