Romans Debelko. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Sestdien Skonto stadionā “Riga” FC turpināja savu dominanci Latvijas futbola Virslīgā! Ar 5:0 sagrāvā “Mettu”! Divi vārti Romānam Debelko, pa vieniem Stefanam Paničam, Vjačeslavam Šarparam un Rožeram! Trešdien spēle pret Ventspili!

“Riga” un “Metta” šajā sezonā bija aizvadījušas trīs spēles. Sezonas pirmajā pusē rīdzinieki izcīnīja divas sarežģītas uzvaras 2:1, bet trešajā aplī ļoti pārliecinoši apliecināja savu meistarības pārākumu un izcīnīja graujošu uzvaru ar rezultātu 4:0.

Ceturtās tikšanās reizes sākumdaļā “Riga” FC futbolisti darbojās diezgan miegaini, tāpēc spēle nebija īpaši skatāma. Puslaika vidū vēl pēc sadursmes ar pretinieku laukumu paša spēkiem nebija spējīgs pamest Felipe Brisola, kura vietā laukumā devās cits brazīlietis Rožers. Ilgāku laiku bīstamu momentu nebija.

Rezultāts tika atklāts spēles 36. minūtē, kad pretinieku soda laukumā bumba veiksmīgi nonāca pie mājinieku centra pussargs Stefana Paniča, kurš ātri apgriezās un izdarīja spēcīgu sitienu ar kreiso kāju vārtu tuvajā apakšējā stūrī – 1:0. Mača pirmais puslaiks nebija tas labākais, bet komanda vienalga principā bija spējusi izspiest maksimumu un atrasties vadībā ar 1:0.

Otrajā puslaikā “Riga” FC jau pilnībā kontrolēja notikumus laukumā un nedeva viesiem pat mazāko cerību, ka šajā spēlē studenti varētu iegūt kādu punktu. 55. minūtē pēc Vladislava Fjodorova piespēles uzreiz no gaisa ļoti skaistus vārtus guva Romāns Debelko – 2:0. Četras minūtes vēlāk tas pats Debelko pēc Antona Kurakina centrējuma no otras malas precīzi sita ar galvu – 3:0.

Rīdzinieki turpināja dominēt laukumā un atraisīti veidoja vienu uzbrukumu pēc otra. Ceturtie vārti tika gūti 76. minūtē, kad aptuveni no 18 metriem tehniski vārtu tālajā stūrī bumbu iegrieza Vjačeslavs Šarpars – 4:0. Mihaila Koņeva vadītā komanda negrasījās apstāties, devās uz priekšu, un 91. minūtē Rožers panāca šīs spēles galarezultātu (5:0), lai gan pēdējā uzbrukumā mājinieki varēja gūt arī sestos vārtus.

Nākamā spēlē paredzēta 18. septembrī, trešdien, Skonto stadionā Rīgā. Pulksten 18:00 sāksim spēli pret “Ventspili”.