Roberts Ozols. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Lielāko spēles daļu cīnoties mazākumā, “Riga” FC Latvijas futbola Virslīgas 19. kārtas spēlē ar rezultātu 0:1 zaudēja “Jelgavai”! Vienīgos vārtus ielaidām spēles pēdējā minūtē. Jau svētdien spēle pret “Mettu”!

Pret “Jelgavu” šajā sezonā “Riga” FC bija izcīnījusi četrus no maksimālajiem sešiem punktiem, pirmā apļa spēlē Jelgavā uzvarot ar minimālu 1:0, bet otrajā tikšanās reizē Rīga cīnoties neizšķirti 1:1. Šajā spēlē pēc ilgāka pātraukuma pamatsastāvā atgriezās divi “Riga” FC malējie aizsargi – Vladislavs Gabovs un Antons Kurakins.

Mača sākums nebija tik skatāms kā pret Jūrmalas “Spartaku”, tiesa, “Riga” FC piederēja pārsvars bumbas kontrolē, brīžiem arī bīstami spējām pietuvoties pretinieku soda laukumam, taču noslēguma fāzē kaut kas nedaudz pietrūka.

Neveiksmīga atgriešanās izvērtās Gabovam, kurš jau spēles 38. minūtē saņēma otro brīdinājumu un tika noraidīts, rīdziniekiem paliekot desmit spēlētāju sastāvā. Jāpiemin, ka vēl pirms tam pēc vienas no standarsituācijām pretinieku vārtsargs Vladislavs Kurakins glāba viesus pēc sitiena no tuvas distances. Pēc Gabova noraidījuma gan vairs nebija nopietnu saasinājumu, tādējādi pēc pirmā puslaika uz rezultāta tablo bija bezvārtu neizšķirts – 0:0.

Otrā puslaika sākums nebija tas interesantākais, jo momentu nebija vispār. Tuvojoties puslaika vidusdaļai, vienā no epizodēm meistarība bija jādemonstrē Robertam Ozolam, kurš pēc bīstama sitiena apturēja bumbu tikai uz vārtu līnijas. 74. minūtē rīdziniekiem bija laba iespēja pretuzbrukumā, kad labajā malā bumbu saņēma Deniss Rakels, kurš pietuvojās soda laukumam, nokavēja ar sitienu, bet tad piespēlēja aizmugurē esošajam Žoelam Bopesū. Rīdzinieki bezbailīgi arī mazākumā meklēja iespējas izraut uzvaru, taču ielaida vārtu pēdējā minūtē, kad pēc centrējuma ar galvu precīzi sita Ņikita Ivanovs – 0:1.

“Riga” FC savu nākamo spēli aizvadīs jau 30. jūnijā. “Metta” mājinieku lomā uzņems rīdziniekus Skonto stadionā. Mača sākums pulksten 19:00.