Skaidrojums par apstākļiem sakarā ar neierašanos uz spēli

Skaidrojums par apstākļiem sakarā ar neierašanos uz spēli

Atbildot uz LFF Disciplinārlietu komitejas 2020. gada 30. novembrī uzdoto jautājumu, sniedzam šādu informāciju par apstākļiem, kuros Riga Football Club (Riga FC) komanda atteica ierašanos uz Virslīgas 27. kārtas spēli ar FK Ventspils.

Kā zināms, Riga FC komandu skāra plašākā Covid-19 saslimšana starp Latvijas Virslīgas komandām. No 2020. gada 16. novembra līdz 2020. gada 20. novembrim Covid-19 saslimšana tika konstatēta 29 komandas spēlētājiem un apkalpojošajam personālam. Kopš saslimšana tika konstatēta, tika pārtraukti visi Riga FC komandas treniņi.

2020. gada 26. novembrī notika spēle starp Riga FC un RFS komandu. Tobrīd ar Covid-19 joprojām nebija saslimuši tikai astoņi komandas spēlētāji. Lai nodrošinātu spēlei nepieciešamo spēlētāju skaitu, pirms šīs spēles tika veikti Covid-19 testi tiem saslimušajiem spēlētājiem, kuri jutās salīdzinoši labāk. Pēc negatīvu testa rezultātu saņemšanas, spēlē tika atļauts piedalīties trim šādiem spēlētājiem.

Pēc 2020. gada 26. novembra spēles spēlētāji, kuri tajā piedalījās pēc Covid-19 pārslimošanas, sūdzējās par sliktu pašsajūtu. Komandas ārsts pārbaudīja viņu veselības stāvokli un konstatēja, ka dalība spēlē bija izraisījusi šo spēlētāju fizisku pārslodzi, kura acīmredzami saistīta ar nepietiekamu atlabšanu pēc slimības. Tika secināts, ka Covid-19 pārslimojušo spēlētāju pāragra piedalīšanās spēlēs var kaitēt viņu izveseļošanās procesam un var atstāt ilglaicīgas (iespējams, paliekošas) negatīvas sekas uz viņu veselību.

2020. gada 28. novembrī tika veikta komandas spēlētāju anketēšana, lai noskaidrotu viņu pašsajūtu. Tika konstatēts, ka Covid-19 pārslimojušie spēlētāji savu fizisko pašsajūtu novērtēja ar 4 līdz 5 ballēm no 10. Lai nepieļautu kaitējumu spēlētāju veselībai, tika nolemts, ka spēlē pret FK Ventspils komandu nepiedalīsies neviens spēlētājs, kurš ir pārslimojis Covid-19. Diemžēl Riga FC komandai nebija iespējams piesaistīt citus spēlētājus, lai nodrošinātu spēlei nepieciešamo spēlētāju skaitu. Tādēļ 2020. gada 28. novembrī tika paziņots par Riga FC komandas nepiedalīšanos spēlē ar FK Ventspils.

LFF Disciplinārlietu komitejas jautājumā lūgts skaidrot minētos apstākļus kontekstā ar Virslīgas čempionu kausa pasniegšanu komandai.

Informējam, ka kausa pasniegšanas pasākums notika ļoti īsu brīdi. Tā laikā Latvijas Virslīgas čempionāta izpilddirektors Ainārs Dakša pasniedza komandai izcīnīto kausu, notika komandas spēlētāju un apkalpojošā personāla fotografēšanās un komanda noskatījās šim pasākumam par godu organizētu uguņošanu. Pasākums kopumā ilga ne vairāk kā 15-20 minūtes. Pasākumā piedalījās tikai tie komandas dalībnieki, kuri nebija saslimuši, vai bija izveseļojušies no Covid-19. Spēlētāju piedalīšanās šādā pasākumā bez būtiskas fiziskās aktivitātes nav salīdzināma ar spēlētāju piedalīšanos futbola spēlē ar intensīvu fizisko slodzi. Tādēļ tika atzīts, ka spēlētāji var piedalīties šādā pasākumā, nekaitējot viņu atlabšanai no Covid-19.