"Riga" izcīna uzvaru Tukumā

"Riga" izcīna uzvaru Tukumā

Šodien Latvijas futbola Virslīgas 25. kārtas spēlē "Riga" viesos ar 2:0 uzvarēja "Tukums 2000/TSS" komandu. Vārtus guva Herdi Prenga un Stefans Miloševičs. 

Pret Tukumu šosezon abās spēlēs līdz šim bijām izcīnījušas uzvaras un guvuši desmit vārtus - 5:1 un 5:2. Tukums bija uzvarējis pēdējās divas spēles čempionātā. "Riga" vārtus šodien sargāja Nils Toms Puriņš. 

Mača sākums neradīja šaubas par to, ka "Riga" daudz vairāk spēlēs ar bumbu, bet Tukums savas iespējas gaidīs pretuzbrukumos. Mājinieku sastāvā bija divi ātri ārzemju uzbrucēji, kuri ik pa laikam spēja apliecināt savas ātruma kvalitātes, taču kopīgiem spēkiem "Riga" ar visām situācijām aizsardzībā tika galā. 

Pirmos vārtus guvām 28. minūtē, kad Tukuma soda laukumā rupji tika nospēlēts pret Herdi Prengu. Centra aizsargs pats pārliecinoši realizēja 11 metru soda sitienu - 1:0. "Riga" turpināja uzbrukt, un 37. minūtē piektos vārtus šosezon guva Melnkalnes uzbrucējs Stefans Miloševičs, kuram padevās precīzs sitiens no diezgan asa leņķa. Puslaika beigas aizritēja mierīgi, un "Riga" pēc 45 minūtēm bija vadībā ar 2:0. 

"Riga" otrajā puslaikā nerādīja to labāko futbolu. Tajā pašā laikā nevar teikt, ka nebūtu bijušas iespējas. Lieliski momenti bija vairākiem futbolistiem, taču uzbrukuma noslēguma fāzē spēlējām neveiksmīgi. Tukumam uzbrukumā iespēju nebija gandrīz vispār. "Riga" pilnībā dominēja laukumā, kontrolēja notikumu gaitu, bet uzbrukumā brīžiem pietrūka asuma. "Riga" droša uzvara ar 2:0. 

Nākamās divas nedēļas paredzēts aizvadīt nacionālo izlašu spēles, bet "Riga" nākamais mačs pēc pašreizējā kalendāra 26. novembrī viesos pret RFS.

Vārti: Prenga 28` (11m), Miloševičs 37`
Brīdinājumi: Strods, Aizgrāvis – Kamešs, Paničs
Tukums: Baturins, Strods, Anmanis, Penkevics (Regža 80`), Pilāts (Blumers 69`), Aizgrāvis (Bečers 90`), Jaunarājs-Janvāris, Krautmanis, Samuels, Ogundži, Bazils (Švāns 80`).
Riga: Puriņš, Pētersons, Černomordijs, Prenga, Rugins, Paničs, Džurišičs (Laizāns 86`), Rožers, Kamešs (Hora 53`), Brisola (Pedru 73`), Miloševičs (Debelko 86`).
Galvenais tiesnesis: Aleksandrs Anufrijevs