„Riga” sporta direktors Romašins: „Mēs gribam tikai atklātu un godīgu spēli”

„Riga” sporta direktors Romašins: „Mēs gribam tikai atklātu un godīgu spēli”

„Riga Fooball Club” 22. oktobrī nosūtīja vēstuli Latvijas Futbola federācijai (LFF) ar lūgumu pārskatīt un grozīt tās 2020. gada 19. oktobrī pieņemto lēmumu, lai visas Virslīgas spēles, izņemot 26. un 27. kārtu, atbilstoši reglamentam tiktu izspēlētas līdz 22. novembrim.

17. oktobrī pie rezultāta 1:0 67. minūtē nepietiekama stadiona apgaismojuma dēļ tika apturēta spēle starp FK Liepāja un RFS . RFS šādā situācijā vienkārši pameta „Daugavas” stadionu Liepājā, bet LFF nolēma skatīt šo situāciju 19. oktobrī Virslīgas čempionāta organizācijas komitejas sēdē. „Spēles tiesnešu novērotājs, kas pildīja arī LFF delegāta funkcijas savā  ziņojumā norādīja, ka abām komandām tika piedāvāts nospēlēt spēli līdz galam nākamajā dienā. FK Liepāja tam piekrita, bet RFS atteicās un pameta stadionu. Šādā situācijā ziņojumā tika pieminēts, ka galīgo  lēmumu jāpieņem  Virslīgas un LFF attiecīgajām instancēm,” situāciju skaidro „Riga” direktors Aleksandrs Romašins.

19. oktobra sēdē Virslīgas čempionāta organizācijas komiteja  pieņēma vienbalsīgu lēmumu pārspēlēt FK Liepāja - RFS spēli no pirmās minūtes š.g. 25. novembrī, kas ir pret Virslīgas reglamentu un Godīgās spēles principiem, jo pēdējās divas spēļu kārtas ir jāaizvada vienā laikā. „Interesanti, kas notika šo trīs dienu laikā, ja mača dienā LFF pārstāvji uzskatīja, ka spēle ir jāizspēlē līdz galam no 67. minūtes, bet pēc tam tiek pieņemts lēmums to pārspēlēt no pirmās minūtes, kas ir acīmredzams lēmums par labu vienai konkrētai komandai. Man tas nedaudz atgādina bērnu grāmatu „Pasaka par zaudēto laiku”. Kur pazuda 67 spēles minūtes? Aicinājums nospēlēt atlikušās minūtes nākamajā dienā bija gan delegāta ziņojumā, gan organizācijas komitejas komunikācijā ar kluba pārstāvjiem. Mums ir svarīgi uzzināt, kas notika šajās trīs dienās. Uz kā pamata un kuras tieši personas pieņēma šo lēmumu,” turpina Romašins. 

„Nosūtījām vairākām LFF instancēm vēstuli, lai  tiktu pieņemts tāds lēmums, kas ir atbilstošs Virslīgas reglamentam. Pašlaik tas atklāti tiek pārkāpts. Sanāk, ka tagad arī citas komandas vienkārši varēs pamest stadionu, nesaņemot nekādas sankcijas? LFF delegāta ziņojumā bija skaidri norādīts aicinājums nospēlēt spēli līdz galam nākamajā dienā. Sanāk, ka LFF Sacensību Orgkomitejas locekļu lēmumi neko nenozīmē, un komandas tos var ignorēt? Kas notiks, ja tagad FK Liepāja atteiksies spēlēt 25. novembrī? Mēs gribētu, lai kāds pauž skaidrojumus šiem lēmumiem. Kāpēc no sākuma ir viena pozīcija, pēc dažām dienām – jau cita.  Kaut kur kuluāros tiek pieņemti būtiski lēmumi, kas ir pret reglamentu, un neviens neko neskaidro.

Visi taču zināja, ka LFF aicināja turpināt spēli nākamajā dienā. Tā ir normāla prakse šādās arkārtas situācijās. Gribētos, lai ir atklāta un godīga cīņa. Gaidām skaidrojumu no Virslīgas čempionāta organizācijas komitejas, kā arī no Biedrības Virslīga vadītājiem. Noslēgumā vēl tikai reizi gribu atgādināt, ka LFF, pārceļot spēli uz 25. novembri, pārkāpj reglamentu. Ir varianti, kā vismaz to varētu ievērot, lai pēdējās divas kārtas aizvadītu vienā laikā. Ja Virslīgas organizācijas komiteja uzskata, ka sakarā ar neizspēlēto spēli ir iespējams pārcelt Virslīgas priekšpēdējās un pēdējās kārtas spēles, tad „Riga” neiebilst arī pret šo kārtu pārcelšanu. Pretējā gadījumā mēs saglabājam iespēju vērsties Sporta arbitrāžas tiesā (CAS) par čempionāta reglamenta pārkāpšanu.

Publiski savu pozīciju tagad paužam, jo uz 22. oktobra oficiālo kluba vēstuli arī neviens neatbild. Vēlamies normālu dialogu. Mēs saprotam, ka situācija ir neordināra un sarežģīta. Latvijas čempionātā tādu gadījumu vispār nav bijis, tāpēc ceram, ka šie pēdējie lēmumi ir vienkāršas cilvēciskas kļūdas, nevis ļauni nodomi par labu kādam. Orgkomitejai vēl ir iespēja labot šīs kļūdas, pieņemot lēmumu, kas ir atbilstošs čempionāta reglamentam. Šoreiz sanāca kļūdīties, bet tagad visiem kopā tas ir jālabo ,” noslēgumā komentē „Ŗiga” sporta direktors.