„Riga” kluba akadēmijai piesaista „Barcelona” strādājušus spāņu speciālistus

„Riga” kluba akadēmijai piesaista „Barcelona” strādājušus spāņu speciālistus

Rīga, 2020. gada 8. oktobris — futbola klubs “Riga” priecājas paziņot, ka akadēmijā darbā apstiprināti jauni speciālisti, kuru uzdevums būs jaunatnes futbola programmas attīstīšana.

Jordi Gonzalez Puentes pildīs akadēmijas vadītāja pienākumus kopā ar diviem pieredzējušiem jaunatnes komandu treneriem Albert Garcia Pinadella un Marc Velasco Borrell, kuri akadēmijā būs atbildīgi par dažādām vecuma grupām.

Jaunajai akadēmijas speciālistu komandai ir plašas zināšanas par futbolu un Eiropas vadošo futbola klubu, piemēram, FC Barcelona un City Football Group, vadītāju pieredze. Šie speciālisti radīs pilnīgi jaunu Baltijas valstu futbola līmeni un paplašinās Rīgas jauno futbolistu profesionālās iespējas.

Jordi Gonzalezpieredzējis vadītājs un līderis, kurš savu karjeru sāka 2003. gadā kā Spānijas UE Macanet de la Selva jaunatnes futbola akadēmijas direktors, bet pēc tam pārgāja uz FC Barcelona akadēmiju. Savas karjeras laikā viņš ir ieņēmis dažādus amatus vienā no City Footbll Group klubiem – Girona FC, tostarp bijis perspektīvo jauniešu meklēšanas (“skautošanas”) nodaļas vadītājs un akadēmijas direktors. 

Albert Garcia uz Rīgu pārnāk no City Footbll Group sastāvā esošā Girona FC, kur viņš ieņēma U19 komandas galvenā trenera un U16 / U17 / U18 komandu fiziskās sagatavotības koordinatora amatu. Viņam ir 14 gadu ilga pieredze profesionālā trenera darbā Girona FC dažāda vecuma jaunatnes komandās, un viņam ir piešķirta UEFA PRO licence.

Marc Velasco ir UEFA PRO A licencēts treneris ar 10 gadu ilgu profesionālā spēlētāja pieredzi. Viņš ir bijis FC Barcelona starptautiskās futbola akadēmijas direktors Stambulā un treneris Barselonas FCBEscola, Barselonas futbola akadēmijā Ņujorkā un klubā Sagan Tosu J1 League. Viņa vadītāja pieredzi veido darbs ar tādiem klubiem kā CF Sant Cerbia, AT.C. Sant Pol un FC Tordera pirmajām komandām.

„Riga Football Club” ģenerāldirektora Aleksandra Proņina komentārs par jaunajiem speciālistiem: „Mēs esam pielikuši daudz pūļu, lai pulcinātu tādu spēcīgu speciālistu komandu, kuri no personīgās pieredzes zina, kādas prasības tiek uzstādītas spēlei visaugstākajā līmenī. Visiem trīs jaunajiem kolēģiem ir liela pieredze profesionālajā futbolā, un viņi varēs nodot savas zināšanas jaunajiem spēlētājiem. Hordi, Alberta un Marka apstiprināšana amatā tāpat kā mūsu darbs pie akadēmijas infrastruktūras nozīmē, ka tagad „Riga Football Club” jaunajiem futbolistiem ir viss nepieciešamais labāku rezultātu sasniegšanai futbola laukumā un savas profesionālās karjeras attīstībai.”

Jordi Gonzalez: „Es vēlētos pateikties par uzticību, kas parādīta man un manai komandai, un mēs darīsim visu iespējamo, lai ne tikai attaisnotu, bet arī pārspētu uz mūsu darbu liktās cerības. Mēs šeit esam, lai smagi strādātu un nestu panākumus gan akadēmijai, gan klubam, un mēs ar nepacietību gaidām, lai varētu pievienoties Rīgas komandai.”