Sāpīgs zaudējums!

Sāpīgs zaudējums!

Sāpīgi! Atdevām visus spēkus! UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas 3. kārtā zaudējums ar 0:1 pret Glāzgovas Celtic! Sezonas turpinās! Svētdien brauksim uz Jūrmalu!

Mača ievadā Latvijas čempione nenolika "autobusu" savā vārtu priekšā, cenšoties izveidot uzbrukumus arī paši. Rīdzinieki caur kreiso malu centās izmantot Rožera ātruma priekšrocību, taču raženais Izraēlas izlases aizsargs Nirs Bitons spēja sekmīgi atbruņot rīdzinieku brazīlieti. Pie desmit minūšu atzīmes mājinieki izprovocēja noteikumu pārkāpumu netālu no Glāzgovas komandas soda laukuma, tiekot pie labas tiešā brīvsitiena pozīcijas. Aktīvais Rožers uzņēmās sitiena izpildīšanu, taču bumba lidojas mērķim secen.

Pēc pirmajām desmit minūtēm, kurās "Riga" gana daudz spēlēja ar bumbu, turpmākajās minūtēs pilnībā bumbas kontroli pārņēma Skotijas čempionvienība, liekot "Riga" ar visiem spēkiem iespiesties savu vārtu tuvumā. "Celtic" veica saspēli ap rīdzinieku soda laukumu, labu laiku neļaujot mājiniekiem tikt pie bumbas. Pie 20 minūšu atzīmes "Riga" tika pie iespējas, kas varēja Latvijas čempionei ļaut izvirzīties vadībā. Trīs mājinieku komandas spēlētāji pēc bumbas pārtveršanas devās izrāvienu Glāzgovas komandas aizsargu, taču tā vietā, lai nogādātu bumbu vienam pret vārtiem skrienošajam komandas biedriem, Vladimirs Kamešs piespēlēja bumbu pēdējā aizsarga kājās, izšķērdējot lielisko izdevību.

35. minūtē divas reizes īsā brīdī Robertam Ozolam bija jāglābj "Riga" no nonākšanas iedzinējos. Vispirms Eduards izpildīja sitienu no distances, bet pēc stūra sitiena Ozolam bija jātver Bitona izpildītais sitiens no soda laukuma. "Celtic" spiediens turpinājās un viesi teju tika pie vārtu guvuma tukšos vārtos, taču Ritavrs Rugins pēdējā brīdī apturēja piespēles ceļu uz brīvo Džeremiju Frimpongu, kuram citi "Riga" spēlētāji nevarēja traucēt gūt vārtus. Lai gan "Celtik" spiediens puslaika izskaņā bija ļoti draudīgs, taču Latvijas čempione savus aizsardzības bastionus noturēja neieņemtus, pārtraukumā ejot ar kaujiniecisku neizšķirtu 0:0

Arī otrajā puslaikā taktiskais zīmējums nemainījās, "Riga" futbolistiem precīzi spēlējot aizsardzībā un ik pa desmit minūtēm veicot izrāvienu uz pretinieku vārtiem. Taču arī 54. minūtē, kad Kamešs ar piespēli uz tikšanos ar pretinieku pēdējiem aizsargiem izvirzīja Rožeru, meistarības, lai tiktu līdz sitiena pozīcijai, pietrūka. Pēc nospēlētas stundas "Celtic" bija iespēja izvirzīties vadībā, taču Ozols atsita Raiena Kristija raidīto bumbu, pats paspējot saķert sevis atsisto bumbu pirms līdz tai paspēja tikt Frimpongs.

Neilgu brīdi pirms 70. minūtes "Riga" atkal centās izrauties uz vārtiem, bet pieredzējušajam Skotam Braunam bija labāka pozīcija un Vladimirs Kamešs izklupienā notrieca 35 gadus veco "Celtic" kapteini, saņemot dzeletno kartīti. 72. minūtē ar izcilām vārtu gūšanas iespējām apmainījās abu komandu uz maiņu nākušie spēlētāji. Glazgovas vienībai Albians Ajeti nespēja no vārtu priekšas raidīt bumbu garām kaķa lēcienā bumbu tverošajam Ozolam, bet Felipi Brizolas sitiens no soda laukuma iestrēga aizsargu burzmā.

"Riga" futbolistiem izmisīgi nācās cīnīties aizsardzībā, lai arī līdz spēles astoņdesmitajai minūtei nosargātu bezvārtu neizšķirtu. 84. minūtē "Celtic" aizsargi nesadalīja bumbu, ļaujot Rožeram to iegūt un aizvest līdz soda laukuma, taču Rožera piespēli gar vārtiem Skotijas čempionvienības aizsargi apturēja. Latvijas čempione pamatlaika pēdējās minūtēs ar saviem uzbrukumiem metās uz priekšu, atverot brīvās zonas aiz savas aizsardzības. Pēc mājinieku pazaudētas bumbas, "Celtic" ar tālu piespēli uz laukuma stūri izvirzīja Frimpongu. Pozicionāli kļūdu pieļāva centra aizsargs Elvis Stuglis, dodoties cīņā uz stūti, taču Fimpongs paspēja izdarīt piespēli uz soda laukuma vidu, kur Muhameds Eljunusi raidīja bumbu garām "Riga" vārtsargam, salaužot Latvijas futbola līdzjutēju sirdis. Kompensācijas laikā pie rezultāta 0:1 "Riga" futbolisti metās uz priekšu, taču vārtus šajā mačā Latvijas čempionei gūt tā arī neizdevās. Latvijas čempionei tādējādi Eirokausu sezona noslēgusies ar ļoti cienījamu maču pret Latvijas klubu futbola spožāko pretinieci šajā desmitgadē.

"Riga" - "Celtic" 0:1 (0:0)
Vārti: Eliununsi 90'
Brīdinājumi: Kamešs - Brauns, Dafijs
Riga: Ozols, Pētersons, Stuglis, Prenga, Rugins, Paničs, Veslijs (Brizola 71'), Džurišičs, Kamešs, Rožers, Debelko (Miloševičs 67', Nkololo 90'+1).
Celtic: Barkass, Bitons, Dafijs, Ajers, Teilors, Forests (Frimpongs 34'), Makgregors, Kristijs, Brauns, Eduards (Eljunusi 82'), Nčams (Ajeti 72').
Galvenais tiesnesis: Fabio Veresimo (Portugāle)

.