Lieliska uzvara sezonas pirmajā spēlē

Lieliska uzvara sezonas pirmajā spēlē

Šodien Latvijas čempionāta sezonas pirmajā mačā "Riga Football Club" interesantā spēlē ar 2:1 uzvarēja "Valmieru". Vārtus guva Oleksandrs Fiļipovs un Glodī Ngonda! 19. martā spēle viesos pret "Liepāju".

Pagājušajā sezonā pret "Valmieru" spēlējām četras reizes - viena uzvara (1:0), divi neizšķirti (1:1, 0:0) un viens zaudējums (1:2). Kopumā pret "Valmieru" Latvijas augstākajā līgā esam spēlējuši 15 reizes - deviņas uzvaras, trīs neizšķirti un trīs zaudējumi. 

Spēles sākums bija šausmīgs. Jau pirmajā minūtē "Valmiera" izveidoja lielisku kombināciju, un uzbrukuma noslēgumā bumbu vārtu tālajā stūrī sita aizsargs Alvis Jaunzems (0:1). Mūsu spēlētāji pēc zaudētājiem vārtiem reaģēja ļoti pārliecinoši. Uzreiz ieguvām bumbas kontroli un sākām veidot vienu uzbrukumu pēc otra. Ceturtajā minūtē pretinieku aizsargs soda laukumā nospēlēja ar roku, un no 11 metru soda sitiena atzīmes pirmos vārtus Latvijas čempionātā guva Oleksandrs Fiļipovs - 1:1. 

Puslaika vidū ļoti laba iespēja gūt vārtus bija pussargam Jurijam Kendišam. Baltkrievijas futbolists no aptuveni astoņiem metriem netrāpīja vārtu rāmī un pārsita pāri pārliktnim. "Valmiera" vairākas reizes izveidoja labus un ātrus pretuzbrukumus. Vienā no tādām epizodēm pretinieku kapteinis Raimonds Krollis veica bīstamu sitienu nedaudz garām vārtu apakšējam stūrim. Pirmās puslaiks noslēdzās ar rezultātu 1:1. 

Otrajā puslaikā "Riga" pilnībā dominēja laukumā. Vārti bija jāgūst jau 53. minūtē. Pēc standarsituācijas "Riga" izveidoja ļoti labu kombināciju, bet pēc Antona Kurakina sitiena bumba atsitās pret vārtu stabu. Pēc tam iespēja bija arī Baba Musā - aizsargs sita pa vārtiem, bet no vārtu līnijas bumbu izsita Emīls Birka.  "Riga" turpināja uzbrukt un nopelnīja arī uzvaru. Uzvaras vārtus 85. minūtē guva Glodī Ngonda. Kongo aizsargs precīzi sita ar galvu pēc Mikaela Soisalo centrējuma - 2:1. Sezonas pirmajā spēlē uzvara!

Nākamā spēle 19. martā viesos pret "Liepāju". Spēles sākums pulksten 15:00.

"Riga" - "Valmiera" 2:1 (1:1)
Vārti: Fiļipovs 4 (11m), Ngonda 85' - Jaunzems 1'
Brīdinājumi: Černomordijs, Vakulko - Murata
Riga: Ozols - Ngonda, Musa, Černomordijs (Kurakins 46'), Pētersons - Jurčenko (Vakulko 61'), Pecoss, Kendišs (Nata 82') - Lukil (Kamešs 85')i, Fiļipovs (Minčevs 61'), Soisalo.
Valmiera: Matrevics - Birka, Balodis (Čudars 90'+2), Jakuba, Jaunzems - Murata, Želizko, Jokota (Gejs 46') - Silagadze (Lūsiņš 90'+2), Krollis, Mena (Diops 71').