“Riga” atspēlējas un revanšējas

“Riga” atspēlējas un revanšējas

Nervoza, bet uzvara! Šovakar Skonto stadionā ar 4:2 revanšējāmies Jūrmalas “Spartakam”. Divus vārtus guva Kulē Mbombo, bet pa reizei izcēlās Žordans Nkololo un Romāns Debelko! Jau pirmdien spēlēsim viesos pret “Liepāju”.

2016. un 2017. gada Latvijas čempione ir vienīgā komanda, pret kuru šajā sezonā esam piedzīvojuši zaudējumu, vēl vairāk – vienīgā komanda, pret kuru šosezon ir zaudēti punkti. Tas notika otrās kārtas spēlē, kad Slokas stadionā Jūrmalā atzinām pretinieku pārākumu ar rezultātu 1:2. Atceroties spēli, atmiņā gan vienalga palikuši virkne momentu, kurus neizmantojām.

Ariagners Smits jau spēles 6. minūtē situācija padarīja nepatīkamu. Nikaragvas uzbrucējs izdarīja sitienu no aptuveni 25 metriem un ar rikošeta palīdzību bumba ielidoja vārtu tālajā devītniekā – 1:0. Nevar teikt, ka uzreiz pēc tam rīdzinieki ātri iegūtu izteiktu iniciatīvu, taču puslaika vidū spējām sasniegt vēlamo. 25. minūtē labajā malā teicamā pozīcijā bumbu saņēma Steniu, kurš laicīgi izpildīja piespēli uz vārtu priekšu, un no tuvas distances bumbu vārtos raidīja Žordans Nkololo – 1:1.

Jāsaka, ka kopumā pirmajā puslaikā abas komandas vairāk pat domāja par uzbrukumu, bija daudz brīvu zonu, un 36. minūtē diemžēl mēs bijām tie, kas 36. minūtē iekritām pretuzbrukumā. Pēc piespēles no kreisās malas Mirekls Nvaoriza saņēma bumbu lieliskā pozīcijā un vienā pieskārienā arī to raidīja vārtos (1:2). Nevar teikt, ka puslaika beigās būtu izveidojuši kādus labus momentus, tāpēc pēc 45 minūtēm atradāmies iedzinējos ar 1:2.

Otrā puslaika ievadā neradās šaubas, ka komanda ir gatava atspēlēties un uzvarēt. 48. minūtē Kulē Mbombo pēc Felipes Brisolas piespēles no tuvas distances izlīdzināja rezultātu (2:2). Rīdzinieki turpināja veidot uzbrukumus, un 55. minūtē Jakubs Hora soda laukumā atrada Mbombo, kurš tika notriekts, un mirkli vēlāk pats realizēja 11 metru soda sitienu (3:2). Īsu laiku pēc tam vēl mūsējiem piederēja iniciatīva, taču pēc tam spēle izlīdzinājās, un bija nervoza galotne. 81. minūtē pēc pretinieku kļūdas Romāns Debelko iesita bumbu tukšos vārtus un pielika punktu intrigai – 4:2.

Nākamā spēle jau pēc dažām dienām, proti, pirmdien, kad aizvadīsim spēli viesos pret “Liepāju”. Mača sākums pulksten 20:00.

“Riga” – “Spartaks” 4:2 (1:2)
Vārti:
 Nkololo 25′, Mbombo 48′, 55′ (11m), Debelko 81′ – Smits 6′, Nvaoriza 36′
Brīdinājumi: Nkololo – Abdulahi, Alī, Smits
Riga: Ozols – Pētersons, Černomordijs, Stuglis, Rugins – Paničs, Šarpars (Laizāns 72′) Brizola (Džurišičs 86′) – Steniu (Hora 46′), Nkololo (Kamešs 72′) – Kulē (Debelko 61′)
Spartaks: Ošs, – Akli, Žarskis, Bērenfelds (Kramēns 84′), Mickevičs – Jeremenko (Dross 63′), Abdulahi (Drišļuks 74′), Džuarī (Višņakovs 74′) – Belakovičs, Nvaoriza (Adams 63′), Smits
Galvenais tiesnesis: Aleksandrs Anufrijevs