"Riga" pieveic "Tre Fiori" un iekļūst 3. kārtā

"Riga" pieveic "Tre Fiori" un iekļūst 3. kārtā

UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas trešajā kārtā iekļuvusi Latvijas futbola čempionvienība "Riga", kas savā laukumā izspēlēja atlikušās 70 minūtes un pārspēja Sanmarīno spēcīgāko klubu "Tre Fiori" - 1:0. Vienīgos vārtus 57. minūtē guva portugālis Pedrinju, realizēdams tiešo brīvsitienu. Pēc sešām dienām uz Rīgu dosies Glāzgovas "Celtic".

Spēle sākās vakar plkst. 20:00, taču stiprā vēja dēļ izsprāga viens no prožektoriem, bet stikli no tribīņu augšas lidoja virsū spēlētāju un tiesnešu nojumītēm. Spēle pēc 20 minūšu ilgas pauzes atsākās, tomēr pēc pirmā puslaika pamatlaika beigām drošības apsvērumu dēļ tika apturēta vēlreiz. Vēlāk tika pieņemts oficiāls lēmums spēli turpināt šorīt plkst. 10:00 jeb nedaudz vairāk nekā 13 stundas pēc mača pārtraukšanas.

Komandu sastāvi nemainījās, toties rīdzinieki nolēma nomainīt formas tērpus un vakardienas gaiši zilo kreklu un balto šortu un getru vietā laukumā devās savos izbraukuma tērpos pelēkajā krāsā. Spēles gaitā gan nekas pa šīm 13 stundām nebija mainījies – praktiski visa spēle aizritēja viesu laukuma pusē, tomēr arī šorīt "Riga" izteikti uzbrūkošais sastāvs ar zemuzbrucējiem Filipi Brizolu un Pedrinju centra pussargu pozīcijās, no ierastā 4-2-3-1 pārejot uz 4-3-3, pirmā puslaika 20,5 kompensācijas laika minūtēs nespēja izveidot nevienu reālu vārtu gūšanas situāciju, klibojot centrējumu vai pēdējās piespēles kvalitātei.

Otrajā puslaikā turpinājās tikpat neveiksmīgi soda laukuma aplenkšanas mēģinājumi, taču ko neizdevās paveikt no spēles, to rīdzinieki izdarīja ar standartsituācijas palīdzību. 57. minūtē skaistu tiešo brīvsitienu realizēja vasaras jaunpienācējs Pedrinju, beidzot izvirzot "Riga" vadībā – 1:0. Trīs minūtes vēlāk pēkšņas briesmas bija "Riga" soda laukumā – vispirms soda laukumā krita viesu uzbrucējs, bet pēc tam Roberts Ozols ne pārāk droši atvairīja bumbu sev priekšā.

66. minūtē pēc Stefana Miloševiča piespēles lielisku izdevību no vārtu priekšas izšķērdēja Brizola, 82. minūtē līdzīgā situācijā stabu norībināja Žordans Nkololo, bet kompensācijas laikā pēc Kulē Mbombo sitiena bumbu no tukšiem vārtiem izsita aizsargs, un rīdzinieki tika pie nepārliecinošas, bet tomēr uzvaras – 1:0. Sitieni 20:3, sitieni mērķī 7:0 un stūra sitieni 6:0 rīdzinieku labā. Nākamajā ceturtdienā "Riga" trešajā kārtā uzņems Skotijas grandu Glāzgovas "Celtic", bet šodien plkst. 15:00 gaidāma "play-off" kārtas izloze, kurā "Riga" un "Celtic" pāris noskaidros nākamo pretinieku.

"Riga" – "Tre Fiori" 1:0 (0:0).
Vārti: Pedrinju 57'.
Brīdinājumi: Santoni, Bonīni, Figone, Vandi, Apestegija.
Riga: Ozols – Rugins, Stuglis, Prenga, Fjodorovs – Paničs, Brizola, Pedrinju (Šarpars 85') – Kamešs, Nkololo, Miloševičs (Mbombo 78').
Tre Fiori: A. Simončīni – Vandi (Peroto 90'+1), Gregorio, D. Simončīni, Andželīni (Martīni 83'), Bonīni – Kalisā, Santoni (Bilendo 79'), Figone – Apestegija, Džurčinoskis.
Galvenais tiesnesis: Kari Hevdanums (Fēru salas).