Čempionu līgā tiksimies ar Telavivas “Maccabi”

Čempionu līgā tiksimies ar Telavivas “Maccabi”

Telavivas “Maccabi”! Šodien UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas izlozē noskaidrojās, ka “Riga” FC pretiniece 1. kārtā būs Izraēlas čempione “Maccabi Tel Aviv”! Spēle notiks 18. vai 19. augustā Izraēlā! Uzvarētājs tiks noskaidrots vienā spēlē!

Jau vakar UEFA paziņoja piecas grupas, kādā komandas ir sadalītas, kā rezultātā “Riga” FC potenciālo pretinieku skaits samazinājās līdz četrām izsētajām komandām. Latvijas čempione pretiniekos varēja iegūt Astana (Kazahstāna), Qarabag (Azerbaidžāna), Maccabi Tel Aviv (Izraēla) un Dinamo Tbilisi (Gruzija).

Izlozes procedūra paredzēja vienai izsētajai un neizsētajai komandai nonākt vienā izlozes grozā, un tā komanda, kura tiek izvilkta pirmā, spēli aizvada mājās. Jāatgādina, ka “Covid-19” ietekmes dēļ kvalifikācijā uzvarētāju noskaidros vienā mačā, izņēmums būs tikai Čempionu līgas kvalifikācijas “play-off” kārta, kur notiks divas spēles.

4. grupā kā pirmā tika izvilkta Izraēlas čempione Telavivas “Maccabi” un uzreiz sekoja “Riga” FC. Attiecīgi tas nozīmē, ka šajā duelī mājas spēli iegūst Izraēlas klubs, bet “Riga” FC būs jādodas uz Izraēlu, ja tur “Maccabi” spēs nodrošināt spēli. Pretējā gadījumā cīņa notiks neitrālā laukumā.

Telavivas “Maccabi” iepriekšējā sezonā 36 spēlēs izcīnīja 87 punktus un pārliecinoši triumfēja Izraēlas čempionātā, par 14 punktiem apsteidzot Haifas “Maccabi”. Telavivas klubs triumfēja otro gadu pēc kārtas un 23. reizi vēsturē, kas ir lielākais rādītājs Izraēlas futbolā. Iepriekšējo astoņu sezonu laikā Telavivas “Maccabi” ir izcīnījusi piecus titulus, bet pārējās trīs sezonās tika pie sudraba.

2015. gadā klubs atgriezās Čempionu līgas grupu turnīrā, taču tajā zaudēja visās sešās spēlēs. Pēcāk sekoja divi Eiropas līgas grupu turnīri, bet iepriekšējā sezonā komanda piedzīvoja fiasko – vispirms Čempionu līgas otrajā atlases kārtā neveiksme pret Rumānijas “Cluj” (0:1, 2:2), bet Eiropas līgas trešajā kvalifikācijas kārtā divi zaudējumi ar 1:2 pret Marijampoles “Suduvu”. Jāpiemin, ka “Maccabi” ir vienīgais Izraēlas klubs, kurš ne reizi nav izkritis no Izraēlas augstākās līgas, kur klubs aizvadījis jau 69 sezonas.

Kvalifikācijas 1. kārtas spēlei jānotiek 18. vai 19. augustā. Par precīzu spēles dienu, laiku un vietu ziņosim tuvākajā laikā.