Vladislavs Gabovs. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Šovakar Rīgā, Skonto stadionā, jau sesto uzvaru pēc kārtas Latvijas futbola Virslīgas turnīrā izcīnīja ”Riga” FC, kas 16. kārtā Rīgas derbija ietvaros ar rezultātu 1:0 pieveica RFS futbolistus. Vienīgos vārtus mūsu komandas labā otrajā puslaikā guva pussargs Ivans Lukjanovs.

Pirms šīvakara spēles turnīra tabulā RFS komanda bija līderi, kamēr mūsējie bija iekrājuši par deviņiem punktiem mazāk un atradās turnīra tabulas otrajā pozīcijā. Pirmajās divās tikšanās reizēs šajā sezonā otrs galvaspilsētas klubs bija izcīnījis divas laimīgas 2:1 uzvaras, kas lielā mērā arī ļāva atrauties. Tieši pret RFS komandu debiju mūsu vienības sastāvā piedzīvoja viens no labākajiem Latvijas futbolistiem Deniss Rakels, kurš spēlēja malējā pussarga pozīcijā.

Jau ar spēles pirmajām minūtēm ”Riga” FC ieguva bumbas kontroli un aktīvi veidoja uzbrukumus no abām laukuma malām. 15. minūtē pēc standarsituācijas ”Riga” FC soda laukumā ļoti rupji nospēlēja Milans Savičs, kurš izpildīja atklātu sitienu pa seju Vladimiram Bajenko, par ko arī tika noraidīts no laukuma, atstājot RFS komandu mazākumā. Lai nu kā, četras minūtes vēlāk RFS bija laba iespēja izvirzīties vadībā, kad pēc Bekas Vačiberadzes piespēles labā sitiena pozīcijā nonāca Gļebs Kļuškins, pēc kura sitiena ”Riga” FC no vārtu zaudējuma glāba vārtsargs Roberts Ozols.

Puslaika turpinājumā ”Riga” FC vairāk spēlēja ar bumbu, kamēr RFS gaidīja savas iespējas pretuzbrukumos. Vairākas reizes pirmā puslaika gaitā bumba nonāca RFS soda laukumā, mājiniekiem bija arī labas sitiena pozīcijas, taču allaž kaut kas nedaudz pietrūka – neprecīzi sitieni, sitieni virsū vārtsargam, bet dažreiz labi darbojās arī RFS komandas aizsargi. Arī puslaika noslēdzošajā daļā bija spiediens uz viesu vārtiem, taču ļoti nopietni Kaspara Ikstena sargāto vārtu drošība netika apdraudēta, tādējādi pēc 45 minūtēm rezultāta tablo vēstīja bezvārtu neizšķirtu 0:0.

Uzreiz ar otrā puslaika sākuma ”Riga” FC galvenais treneris Viktors Skripņiks veica divas spēlētāju maiņas, laukumā sūtot uzbrūkošā plāna spēlētājus Džordžu Deivīsu un Ivanu Lukjanovu. Tas būtiski mainīja spēles ritējumu, un RFS aizvien izteiktāk iesēdās aizsardzībā. Pēc vairākām neizmantotām iespējām 65. minūtē Ivans Lukjanovs no soda laukuma robežām raidīja bumbu vārtu tuvajā stūrī, un ”Riga” FC izvirzījās vadībā ar 1:0. Atlikušajā spēles daļā ”Riga” FC bija tuvāk, lai gūtu otros vārtus, taču pašā izskaņā bez nervozām epizodēm neiztika arī pie mūsu vārtiem, taču allaž droši spēlēja Ozols – ”Riga” FC uzvara derbijā ar 1:0 un sestā uzvara pēc kārtas Latvijas futbola Virslīgā.

Nākamo spēli ”Riga” FC aizvadīs jau 5. augustā, kad Skonto stadionā Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfinālā pulksten 15:00 uzsāks spēli pret Jūrmalas ”Spartaku”.