FNL kausa izcīņas pusfinālā neveiksmīgu spēli aizvadījusi ”Riga” FC, kas Kipras pilsētā Pafā, ”Kouklia” stadionā, ar rezultātu 0:3 piekāpās Krievijas Nacionālās līgas komandai ”Luch Energiya”. Tas nozīmē, ka 23. februārī cīnīsimies par bronzas godalgām.

Grupu turnīru ‘’Riga’’ FC noslēdza ar divām uzvarām un vienu zaudējumu, izcīnot pirmo vietu un apsteidzot Krievijas komandas ‘’Krylya Sovetov’’, ‘’Fakel’’ un ‘’Chaika’’. Vladivostokas komanda ‘’Luch Energiya’’ grupā guva vienu panākumu un divas reizes spēlēja neizšķirti. Jau iepriekš mūsu komandas galvenais treneris Aleksandars Vlaho sacīja, ka pusfinālā spēlēs iespējami spēcīgākais sastāvs.

Mača pirmajās minūtē pretinieki aktīvi mēģināja doties uz priekšu, bet pakāpeniski nelielu iniciatīvu izdevās iegūt mūsējiem. Bieži vien atgūt bumbas ļāva labs presings, tiesa, uzbrukumu noslēdzošajā daļā momentu nebija. Pēc vienas no tālajām piespēlēm soda laukuma tuvumā nesapratās Germans Māliņš un Mario Maslačs, bumba ieguva Andrejs Mjazins un tehniski to raidīja pāri vārtsargam – 0:1.

Pēc gūtajiem vārtiem pretinieki ļoti daudz kontrolēja bumbu savā soda laukumā un lika mūsējiem strādāt bez bumbas. Puslaika vidusdaļā krieviem izdevās lieliska saspēle, un tās noslēgumā mūs glāba tikai vārtu stabs. Izpildījām vairākus centrējumus soda laukumā, bet tur pretinieki darbojās ļoti rūpīgi. ‘’Luch Energiya’’ itin daudzas reizes izdevās izspēlēt bumbu līdz sitienam, taču rezultāts pirmajā puslaikā vairs nemainījās – 0:1.

Otrā puslaika gaitā mainījām savu spēli, vadoties pēc rezultāta un sūtot laukumā vairāk uzbrūkoša stila futbolistu. Laba iespēja radās Aleksejam Davidenkovam, kurš vilcinājās ar sitienu, kā rezultātā tas tika bloķēts. Aptuveni minūtes 15 aizritēja ar lielu mūsējo pārsvaru, bet 79. minūtē viesi sagaidīja savu iespēju, un no tuvas distances bumbu vārtos raidīja Dmitrijs Maļaka. Skaidrs, ka šādā situācijā visiem spēkiem devāmies uz priekšu, pretiniekiem parādījās iespējas pretuzbrukumos, un jau kompensācijas laikā punktu šai cīņai pielika Semjons Fomins – 0:3.

Ne tā labākā spēle, pēc kuras noteikti izdarīsim secinājumus, bet ”Luch Energiya” tiešām aizvadīja ļoti labu spēli un ļāva mums ieraudzīt vājās vietas un pie tām arī aktīvi strādāsim. 23. februārī ”Riga” FC aizvadīs noslēdzošo FNL kausa spēli, kad cīnīsies par bronzas godalgām.