Ar bumbu Ivans Jeņins. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Izmantojot pauzi Latvijas futbola Virslīgas čempionātā, “Riga” FC šodien RTU stadiona mākslīgā seguma laukumā ar rezultātu 5:0 pieveica Lietuvas 1. līgas komandu ”Džiugas”. Divus vārtus guva uz pārbaudes laiku komandā esošs futbolists, bet pa reizei precīzi sita Ēriks Punculs, Činonso Okonkvo un Andrejs Kovaļovs. 2. aprīlī viesos Virslīgas spēle pret ”Spartaku”.

Pagājušajā sezonā ”Džiugas” spēlēja Lietuvas 1. līgā un 16 komandu konkurencē ierindojās septītajā vietā. Komanda 30 spēlēs izcīnīja 15 uzvaras un iekrāja 48 punktus. Jāpiemin, ka savas mājas spēles klubs aizvada Telšias 2400 līdzjutēju ietilpīgajā stadionā. Tikmēr “Riga” Latvijas futbola Virslīgu iesākusi ar uzvaru viesos (1:0) pret ”Liepāju” un 0:0 bezvārtu neizšķirtu pret ”Ventspili”.

Interesanti, ka komandas vienojās šo maču aizvadīt formātā 3×30 minūtes. Jau šajā spēlē sastāvā bija slovēņu pussargs Renē Miheličs un nigēriešu uzbrucējs Činonso Okonkvo. Kā jau to varēja gaidīt, Rīgas futbolisti ātri ieguva iniciatīvu un mēģināja spēlēt ātru kombinacionālu futbolu. Laukuma malā galvenais treneris Vladimirs Volčeks ne brīdi neļāva puišiem atslābt un vēlējās sagaidīt ātrāku domāšanu tieši uzbrukuma darbībās, kas pietrūka čempionāta sākumā.

25. minūtē pēc Bogdana Vaščuka centrējuma ar galvu vārtus guva komandā uz pārbaudes laiku esošs futbolists – 1:0. Trešdaļas beigās labu iespēju nebija, un pēc 30 minūtēm tablo vēstīja minimālu 1:0 pārsvaru. Otro spēles daļu komanda jau sāka ar vēl aktīvāku futbolu, un 34. minūtē pēc Renē Miheliča piespēles soda laukumā bumbu uztvēra Ēriks Punculs – asa kustība un spēcīgs sitiens tālajā vārtu devītniekā (2:0). Desmit minūtes vēlāk Punculam Miheličs sagādāja vēl vienu iespēju, taču bumba ripoja nedaudz garām vārtu tuvajam stūrim.

Ilgi gan līdz nākamajiem vārtiem nebija jāgaida – pēc labas komandas saspēles bumba tuvu vārtiem pie Miheliča, kurš izpildīja filigrānu piespēli, un pārbaudāmais futbolists guva otros vārtus mačā (3:0). Šajā spēles daļā jau brīžiem varēja redzēt to futbolu, ko treneris vēlas redzēt no komandas. 4:0 rīdzinieki gan panāca jau trešajā trešdaļā, kad 80. minūtē no tuvas distances augšējā vārtu daļā bumbu ietrieca Činonso Okonkvo – 4:0. Punktu mačam pielika Andrejs Kovaļovs – skaisti izpildīts soda sitiens un 5:0.

2. aprīlī Kauguru vidusskolas laukumā “Riga” spēlēs viesos pret pagājušā gada Latvijas čempioni Jūrmalas ”Spartaku”. Savukārt Kaspars Gorkšs, Oļegs Laizāns un Valērijs Šabala jau šovakar pārstāvēs Latvijas izlasi PK kvalifikācijas cikla spēlē pret Šveici.