Bogdans Vaščuks un Valērijs Šabala. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Pēc vairāk nekā divu nedēļu pauzes šovakar Skonto stadionā aizvadījām Latvijas futbola Virslīgas 12. kārtas cīņu. Pirmajā spēlē Latvijas labākajā stadionā Rīgas derbija ietvaros ar rezultātu 3:0 apspēlējām RFS. Pa vārtiem guva Valērijs Šabala, Bogdans Vaščuks un Daniils Turkovs. 22. jūnijā Rīgā viesosies ”Jelgava”.

Pirmo reizi šajā sezonā komandas savā starpā tikās 22. aprīlī, kad trakos laikapstākļos ”Riga” nodemonstrēja spēcīgu raksturu un disciplīnu, bet spēles beigās minimālu 1:0 uzvaru izrāva Bogdans Vaščuks. RFS pirms izlašu pārtraukuma veica trīs uzvaru sēriju, tādējādi turnīra tabulā no mūsējiem atpalika vairs tikai par punktu. ”Riga” sastāvā šodien pirmo spēli aizvadīja vasaras transfēru perioda ieguvums Romāns Mickevičs.

Mača ievadā pārsvars bumbas kontrolē piederēja RFS, bet mājinieki vairāk meklēja iespējas pretuzbrukumos. 13. minūtē arī izdevās pretiniekus atspiest no mūsu vārtiem, un pēc centrējuma no labās malas ar galvu precīzi sita Valērijs Šabala – 1:0. Arī turpinājumā pretinieki vairāk darbojās ar bumbu, taču 27. minūtē Šabala ar lielu cīņassparu sagādāja ”Riga” vēl vienu momentu – laukuma vidusdaļā Valērijs atbruņoja pretinieku aizsargu, sekoja laicīga piespēle Bogdanam Vaščukam, kurš ar asu kustību soda laukumā atbrīvojās no aizsarga un mirkli vēlāk izpildīja precīzu sitienu – 2:0.

Arī otrā puslaika ievadā lielu uzmanību pievērām kompaktai spēlei aizsardzībā, tomēr 51. minūtē soda laukumā krita Roberts Uldriķis, un galvenais tiesnesis piešķīra 11 metru soda sitienu. Igors Kozlovs sita bumbu vārtu stūrī, bet Vladislavs Kurakins teicamā lēcienā komandu glāba. Arī turpinājums vairāk uzbruka RFS, un pie šādas spēles svarīga bija kopējā sapratne aizsardzības darbībās, kas mūsējiem bija labā līmenī.

79. minūtē arī sagaidījām savu iespēju uzbrukumā – no labās malas tehnisku centrējumu izpildīja Boriss Bogdaškins, un uzreiz no gaisa precīzi sita Daniils Turkovs, panākot jau graujošu 3:0 pārsvaru. 80. minūtē Jevgēņijs Perevertailo iespēju deva arī 1999. gadā dzimušajam aizsargam Mārtiņam Pļāvējam. Tāpat kā visi pārējie ”Riga” FC futbolisti Mārtiņš stabili nospēlēja galotni, un ”Riga” FC ieguva svarīgus trīs punktus, otro reizi sezonā pieveicot principiālo pretinieci RFS (3:0).

22. jūnijā ”Riga” FC aizvadīs nākamo spēli, kad Skonto stadionā pulksten 19:30 uzsāks cīņu pret ”Jelgavu”, kuru pirmajā aplī uzvarējām ar 3:0.