Kaspars Gorkšs cīņā par bumbu. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Vēl viena nervu un rakstura pārbaude! Latvijas kausa izcīņas pusfinālā ”Riga” FC pietrūka pāris sekundes pret Jūrmalas ”Spartaku”, lai uzvaru nodrošinātu mača pamatlaikā, bet 110. minūtē izšķirošos vārtus iesita Darko Lemajičs. 24. septembrī spēlēsim Ventspilī, bet kausa fināls paredzēts 18. oktobrī.

Latvijas kausa izcīņu uzsākām ar 5:0 uzvaru astotdaļfinālā pret 1. līgas komandu Preiļu BJSS, kam sekoja panākums ceturtdaļfinālā pēcspēles sitienu sērijā pret ”Jelgavu”. Jūrmalas komanda kausu iesāka ar 2:0 pret Grobiņas vienību, bet nākamajā kārtā papildlaikā izrāva 1:0 uzvaru pret ”Mettu/LU”. Pret ”Spartaku” 2017. gadā līdz šim vakaram bijām aizvadījuši piecas spēles – iepriekšējā kausa izcīņā pusfinālā uzvarējām abās spēlēs, bet Virslīgā piedzīvoti divi zaudējumi un reizi spēlēts neizšķirti.

Mača ievadā ”Riga” FC piederēja milzīgs pārsvars. Izpildījām kaudzi ar stūra sitieniem, vairākas reizes spēlē iesaistījās pretinieku vārtsargs Vitālijs Meļņičenko, bet 13. minūtē izcila iespēja bija Minori Sato, kurš pēc piespēles no kreisās mala nonāca vienatnē ar vārtsargu, tomēr no tuvas distances pamanījās uzsist virsū Meļņičenko. Pēc lielā spiediena uz pretinieku vārtiem cīņa pakāpeniski izlīdzinājās, un momenti parādījās arī jūrmalniekiem.

Puslaika vidusdaļā iekritām pretuzbrukumā līdzīgi kā spēlē pret ”Liepāju”, kad izcēlās Artūrs Karašausks. Pa labo malu šoreiz rāvās viesu ātrākais futbolists Jevgēņijs Kozlovs, un pēc viņa sitiena rīdziniekus glāba Vladislavs Kurakins. Turpinājumā jau bija vērojama aktīva spēle no abu komandu puses, pēc standartsituācijām nervozas situācijas veidojās arī pie V.Kurakina vārtiem, kopīgiem spēkiem briesmas spējot novērst. Pēc 45 minūtēm rezultāta tablo vēstīja neizšķirtu 0:0.

54. minūtē no labas pozīcijas nedaudz garām vārtu tālajam stūrim sita Oļegs Laizāns, bet 62. minūtē rezultātu panācām – pēc stūra sitiena ar galvu vārtu devītniekā bumbu raidīja komandas kapteinis Kaspars Gorkšs (1:0). ”Spartaks” ar lielu vēlmi devās uz priekšu, savukārt rīdzinieki atbildēja ar teicamu disciplīnu aizsardzībā, kā rezultātā bīstamu momentu pie V.Kurakina vārtiem nebija. 77. minūtē pa kreiso malu labs skrējiens padevās Bogdanam Vaščukam – noslēgumā sitiens garām tālajam stūrim. ”Spartaks” izskaņā spēja iegūt iniciatīvu, un kompensācijas laika pēdējās sekundēs Dmitrijs Platonovs izlīdzināja rezultātu – 1:1.

Papildlaika pirmajā pusē komandas spēlēja ļoti piesardzīgu futbolu, kā rezultātā bīstamu momentu nebija ne pie vienas vienības vārtiem. 110. minūtē Darko Lemajičs ar cīņassparu izcīnīja bumbu soda laukumā, beigās to pasitot garām vārtsargam – 2:1! Ar komandas spēkiem pārsvaru noturējām, nodrošinot vietu kausa finālā!

24. septembrī ”Riga” FC paredzēta jau nākamā spēle, kad Latvijas futbola Virslīgas 23. kārtas spēlē viesosimies pie ”Ventspils”. Mača sākums pulksten 16:00.