Vladimiram Volčekam un viņa komandai pirmā pārbaude Dubaijā būs pret Ķīnas “Henan Jianye”

20.01.2017 / Preses dienests

 

Sestdien pulksten 15:30 pēc vietēja laika (pl. 13:30 pēc Latvijas laika) Vladimira Volčeka vienība aizvadīs pirmo no trim ieplānotajiem mačiem Dubaijas treniņnometnē. „The Sevens” sporta centrā mūsu pretinieks būs Ķīnas Superlīgas klubs „Henan Jianye”.

„Riga FC” delegācija AAE ieradās naktī no pirmdienas uz otrdienu un pirms spēles ar ķīniešiem paspēja aizvadīt astoņas nodarbības. Pašlaik treneru rīcībā ir trīs vārtsargi un 16 laukuma spēlētāji. Jau Dubaijā viņiem pievienojās pārbaudāmais uzbrucējs no Nigērijas.

Mūsu tuvākais pretinieks pārstāv Džendžou pilsētu ar vairāk nekā deviņiem miljoniem iedzīvotāju. Klubs tika dibināts 1958. gadā, taču tikai 90. gados tas ieguva profesionālo statusu. Pēdējā laikā „Sarkanie velni” (Henanas vienības neoficiālais nosaukums) veiksmīgas sezonas mij ar pagalam neveiksmīgām. Piemēram, 2009. gadā komanda pirmoreiz vēsturē aizsniedzās līdz čempionāta godalgām, bet jau pēc trim sezonām bija spiesta atstāt Ķīnas futbola eliti. Tikai gadu pēc atgriešanās superlīgā „Henan Jianye” komanda ierindojās augstajā piektajā vietā, bet pērn noslīdēja uz 13. pozīciju 16. klubu konkurencē (tiesa gan, jāņem vērā turnīra tabulas blīvumu. No astotās vietas „velnus” šķīra vien divi punkti).

Jau ceturto sezonu „Henan Jianye” vienību vadīs viens no 80. gadu izcilākajiem Ķīnas futbolistiem Jia Xiuquan, kurš savulaik aizvadīja vairāk nekā 50 spēles nacionālajā izlasē, trīsreiz tika atzīts par savas valsts labāko spēlētāju un kļuva par vienu no pirmajiem ķiniešiem Eiropas futbolā (divas nepilnas sezonas Belgradas „Partizan” sastāvā). Viņa komandas kodolu veido vietējie futbolisti, bet leģionāru pozīcijas ieņem divi centra aizsargi: Austrālijas izlases spēlētājs Raiens Makgovans (191cm) un melnādainais dānis Edijs Gomess (196cm), kā arī Spānijā dzimušais Filipīnas izlases uzbrucējs Havjers Patinjo.

„Henan Jianye” komanda AAE ieradās pirms divām nedēļām. Par šo laiku „velni” aizvadīja jau sešas pārbaudes spēles. Vispirms ar 1:0 tika pieveikts vietējais „Al Arabi” klubs, sekoja minimāls zaudējums (0:1) Saūda Arābijas „Al Faisaly” komandai un neizšķirts pret uzbeku „Bunyodkor” (1:1). Turpinājumā Ķīnas klubs pārslēdzas uz pretiniekiem no Eiropas un piedzīvoja trīs zaudējumus pēc kārtas: 1:2 no kādreizējās Artjoma Rudņeva komandas „Hamburger SV”, 0:3 no Dānijas U-23 izlases un 1:3 no Čempionu līgas dalībnieka „Rostov”.

E-pasts: info@rigafc.lv                                  Fakss: +371 67869000

 

Riga Football Club ©2020

Log in with your credentials

Forgot your details?